Sport

Nowe otwarcie

Zmiany, jakie nastąpiły po kwietniowych wyborach samorządowych w regionie, niosą nowe nadzieje na rozwój wielu aspektów życia, w tym także związanych ze sportem i kulturą fizyczną.

Wśród wielu spraw i tematów, którymi powinny się zająć nowe samorządy, są także sport i szeroko rozumiana kultura fizyczna. Doświadczenia samorządów poprzednich kadencji pokazują, że nie wszystkie w dostateczny sposób zajmowały się tym tematem.

Oczywiście mamy tu przykłady negatywne, jak też wiele pozytywnych. Źródło takich postępowań wynikało z różnych względów, m.in. poziomu zainteresowania tematem prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz samych radnych. Duży wpływ na decyzje w kwestii spraw związanych z kulturą fizyczną miało też społeczne lobby i sukcesy sportowe przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń. Nie należy również zapominać o możliwościach finansowych danych gmin i pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Patrząc z perspektywy czasu, można dojść do wniosku, że przez lata sprawy związane z tym obszarem nie były stawiane w gronie tych ważnych, którymi należy zająć się w odpowiedni sposób. ...

Andrzej Materski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł