Aktualności
Nowe władze KSM

Nowe władze KSM

Od 21 do 23 lutego w Drohiczynie trwała - połączona z obradami krajowej rady - Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli z 28 diecezji.

W trakcie obrad omawiane były bieżące zagadnienia związane z apostolską, edukacyjną i organizacyjną działalnością KSM na szczeblu ogólnopolskim oraz w poszczególnych diecezjach. Poruszane były m.in. kwestie dotyczące włączenia się stowarzyszenia w dzieło Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, propozycje działań związanych z uświetnieniem jubileuszu 100-lecia śmierci bł. Karoliny Kózkówny, podsumowanie i perspektywy działań sportowych w KSM (Ogólnopolskie Mistrzostwa w Siatkówce i Tenisie Stołowym, Ogólnopolska Spartakiada Narciarska, Mistrzostwa Polski KSM w Futsalu) oraz innych działań realizowanych na szczeblu ogólnopolskim, jak i diecezjalnym (m.in. Debaty Walentynkowe 2014, Akcja Pocztówka, Akcja Flaga, Ogólnopolskie projekty ekologiczne, współpraca z młodzieżową Akcją Katolicką z siedmiu krajów Europy). W ramach Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM krajowa rada podejmowała także ustalenia dotyczące rozwoju i profesjonalizacji wewnętrznej struktury stowarzyszenia poprzez rozwój szkoleń dla liderów i instruktorów. Ponadto, odpowiadając na wezwanie obecnego na spotkaniu bp. Henryka Tomasika, młodzież zadeklarowała włączenie się w przygotowanie dzieła Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

W ramach sobotnich obrad członkowie krajowej rady wybrali nowe prezydium KSM oraz krajową komisję rewizyjną. Przewodniczącym prezydium krajowej rady delegaci wybrali Krzysztofa Kumięgę z diecezji tarnowskiej. Zastępcą przewodniczącego została Ilona Trojnar, pełniąca funkcję prezesa KSM diecezji siedleckiej.

MLS