Kultura
FB Eurolingua Siedlce
FB Eurolingua Siedlce

Noworoczna gala

„Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo” - pod takim hasłem 28 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyła się gala charytatywna New Year’s Party 2023.

Organizatorem wydarzenia niezmiennie od 20 lat jest Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. - Jubileuszowa gala charytatywna pokazuje, że wśród nas jest mnóstwo mecenasów dobrych serc, patronów honorowych i ludzi dobrego serca. Dzieci ze szkoły językowej Eurolingua poprzez ten koncert dają swoje świadectwo pomagania i dobroci - mówiła Renata Kulik, dyrektor szkoły Eurolingua. - Dzisiaj wręczymy m.in. złote oscary mecenasom, którzy są z nami od 20 lat. To świadczy o tym, że w naszej lokalnej społeczności jest bardzo dużo ludzi o wielkich sercach, którzy wspierają dzieci. Potrzeby są ogromne, a nasze serca bardzo gorące - dodała.

W trakcie koncertu uczniowie szkoły Eurolingua zaprezentowali swoje umiejętności lingwistyczno-artystyczne. Najmłodsza grupa składała się z cztero- i pięciolatków. Dzieci wystąpiły w strojach tematycznie nawiązujących do śpiewanych piosenek. Goście mogli wysłuchać największych bożonarodzeniowych oraz noworocznych przebojów. Nie zabrakło takich utworów, jak „Jingle Bells” czy „Santa Shark”. Dzieci śpiewały nie tylko w języku angielskim, ale także hiszpańskim („Feliz Navidad”), niemieckim i francuskim („Champs Elysees”). Koncert dostarczył wielu wrażeń nie tylko młodym artystom, ale również licznie przybyłym członkom ich rodzin, którzy dopingowali swoje pociechy i dali ponieść się świąteczno-noworocznej atmosferze.

Galę uświetniły występy absolwentów szkoły Eurolingua: Żanety Badełek oraz Marcina Sójki, zwycięzcy jednej z edycji programu „The Voice of Poland”.

 

Mecenasi dobrego serca

Podczas gali podsumowano akcję „Wrzuć cukierka do pudełka, radość dzieci będzie wielka”. – Udało nam się zebrać niebagatelną ilość słodyczy, bo aż pół tony! – poinformowała R. Kulik. Tafią one do dzieci z domów dziecka. Nie zabrakło również podziękowań dla mecenasów i patronów gali, którym wręczono pamiątkowe certyfikaty i symboliczne statuetki. Wśród nich znaleźli się samorządowcy, dyrektorzy instytucji publicznych, szkół oraz prezesi firm.

Dochód z imprezy oraz uzbierane materiały rzeczowe zostaną przekazane na rzecz Domu Dziecka „Na Zielonym Wzgórzu” w Kisielanach, Domu Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach, a także dla dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Siedleckie Hospicjum Domowe, i podopiecznych domu dziecka w Solecznikach na Litwie. – Dzięki ludziom dobrego serca – mecenasom akcji, patronom honorowym – możemy kontynuować tę szlachetną ideę – zaznaczyła dyrektor szkoły.

Ponadto uczestnicy imprezy mogli wesprzeć zbiórkę pieniężną zorganizowaną na rzecz trzyletniej Hani Szczepańskiej, która walczy z nowotworem.

Zwieńczeniem gali była loteria, podczas której dzieci miały okazję wygrać gadżety multimedialne ufundowane przez jednego ze sponsorów.

HAH