Aktualności
Nowy bus oficjalnie przekazany

Nowy bus oficjalnie przekazany

Środowiskowy Dom Samopomocy w Miętnem w powiecie garwolińskim otrzymał nowy samochód do przewozu swoich podopiecznych.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i powiatu garwolińskiego. Oficjalne przekazanie auta odbyło się 23 maja. Jest to samochód marki Renault Trafic. Jego koszt wyniósł ok. 200 tys. zł, z czego 130 tys. zł stanowiła dotacja z PFRON-u, a 70 tys. zł pochodziło z budżetu starostwa.

– ŚDS w Miętnem wrósł w krajobraz powiatu garwolińskiego, ale przede wszystkim jednostek pomocy społecznej. Cieszymy się, że się rozwija i ma potencjał. Zakup tego samochodu bez wsparcia PFRON-u nie byłby możliwy, ponieważ jako samorząd nie moglibyśmy sobie na to pozwolić – powiedział starosta garwoliński Mirosław Walicki, dodając, iż dowóz podopiecznych nie jest obowiązkiem powiatu, ale dzięki nabyciu nowoczesnego auta będzie mógł być realizowany.

Zakupu samochodu w imieniu bp. Kazimierza Gurdy pogratulował dziekan dekanatu garwolińskiego ks. kan. Stanisław Szymuś. – Ksiądz biskup prosił również, by podziękować państwu za pracę wśród osób niepełnosprawnych, która jest wyjątkowa i zawsze będzie przez ludzi, a zwłaszcza przez nas, duchownych, bardzo ceniona – podkreślił kapłan.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Waldemar Jaroń