Aktualności
Nowy dach w placówce

Nowy dach w placówce

​Budynek z lat 70, w którym znajduje się Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej - dzięki wsparciu darczyńców - przeszedł w sierpniu remont poszycia dachu.

Placówka prowadzi na co dzień zajęcia terapeutyczne dla ponad 30 osób z niepełnosprawnościami z powiatu siedleckiego. Solidny dach z pewnością podniesie ich poczucie bezpieczeństwa.

Budynek, po 13 latach użytkowania przez WTZ, został zmodernizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W trakcie realizacji gruntownego remontu konieczny okazał się również remont dachu.

– Okazało się, że dach jest w bardzo złym stanie. Posiadał liczne ubytki oraz widoczną korozję, co powodowało, że podczas ulewnych deszczów zaczęliśmy obserwować zacieki – mówi Beata Mańkowska, kierownik WTZ CDS w Skórcu.

Pilną naprawą dachu zajęli się specjaliści – uzupełnili ubytki ocieplenia, wymienili blachę oraz orynnowanie, wykonali podbitkę i nowe obróbki dekarskie.

Podziękowania dla darczyńców kieruje ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas: – Dziękujemy wszystkim darczyńcom indywidualnym, stale wpierającym naszą Caritas, a także tym, którzy przekazali 1% podatku. Dzięki Państwu możemy takie dzieła wspierać.

Anna Nowińska