Aktualności
Nowy dach, zburzone łączniki

Nowy dach, zburzone łączniki

W mieście trwają remonty. - Od inwestycji nie ma wakacji - stwierdza wicestarosta Krzysztof Tymoszuk i wylicza planowane przedsięwzięcia: - Remont dachu w siedzibie powiatowego urzędu pracy oraz adaptacja budynku po I Liceum Ogólnokształcącym na potrzeby jednostek administracyjnych.

Nie tak dawno oddawano do użytku nowy budynek dydaktyczny, do którego przeniosła się najstarsza szkoła w Łukowie, czyli I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki. Teraz budynki pobernardyńskie służą władzom powiatu, mieszcząc na najniższym piętrze Powiatowy Zespół Oświatowy. – Decyzja o tym, co będzie na pozostałych piętrach jeszcze nie zapadła. Wiadomo, że prace obejmą m.in. przystosowanie gmachu do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne – tłumaczy wicestarosta i dodaje, że po zakończonym remoncie budynek będzie spełniał wszelkie wymogi sanitarne oraz dotyczące ochrony pożarowej. Wszelkie prace adaptacyjne zakończyć się mają z końcem listopada. Szacowany koszt inwestycji wynosi ok. 1,35 mln zł.

Siedziba urzędu pracy wymaga natomiast modernizacji dachu. Starostwo powiatowe podpisało w lipcu umowę z firmą z Radomia, która podejmie się remontu budynku wybudowanego dla kolegium pijarskiego w XVIII w. – Przedmiotem zamówienia jest m.in. demontaż istniejącej instalacji odgromowej, systemu odwodnienia dachu, a także wymiana uszkodzonych elementów konstrukcji więźby dachowej oraz wykonanie nowych warstw pokrycia dachowego – wylicza K. Tymoszuk.

Teraz pozostaje mieć nadzieję, że w starostwie znajdą się środki na rozwiązanie problemu lokalizacji warsztatów znajdujących się przy Zespole Szkół nr 1 czy też poradni pedagogiczno-psychologicznej

EW