Sport
Pixabay.com
Pixabay.com

Nowy rozdział SEMP-a

Rozmowa z Rafałem Leszczyńskim, prezesem MKL SEMP Siedlce.

Dotychczas klub znany był ze szkolenia piłkarskiego młodzieży. W obecnym sezonie 2023/24 zgłosiliście do rozgrywek klasy B okręgu siedleckiego zespół seniorów. Wyniki, jak na razie, nie są optymistyczne.

To bodaj najmłodszy, jeśli chodzi o średnią wieku, zespół w rozgrywkach siedleckiej klasy B. Składa się z zawodników 17- i 18-letnich, jeszcze mało doświadczonych. Poczynania na boisku młodych piłkarzy wspierają dwaj nasi szkoleniowcy: znany w regionie Krzysztof Cabaj, grający w polu, oraz bramkarz Radosław Polak, również wcześniej występujący w wielu zespołach.

Pierwsze niepowodzenia nie załamały chłopaków? 

Nie. To jest fajne, że głowy są spokojne, a nie gorące. Zawodnicy wiedzą, że jedno, czego im brakuje, to doświadczenie. Pokazuje to przebieg dotychczas rozegranych meczów. Zawodnicy przede wszystkim nie potrafią jeszcze gospodarować własnymi siłami. Tak jak w meczu z Jutrzenką Cegłów, gdzie w pierwszej połowie zabiegaliśmy rywali, natomiast po zmianie stron nasi piłkarze przekonali się, że utrzymanie wysokiego tempa gry przez całe spotkanie nie jest takie proste, aczkolwiek nie niemożliwe.

 

Występom zespołu na początku rozgrywek towarzyszy duże zainteresowanie.

Cieszy nas to ogromnie. Możemy się pochwalić, że w weekend, podczas którego rozegraliśmy pierwszy mecz na własnym boisku z Jutrzenką, a było to na głównym stadionie Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach, zorganizowaliśmy też piłkarskie pożegnanie wakacji razem z Futbol LAB, czyli Laboratorium Futbolu, z którym współpracujemy już czwarty rok. Na meczu było 700 osób. ...

Andrzej Materski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł