Region
Źródło: MG
Źródło: MG

Nowy wóz i strażnica

W niedzielę, 18 lipca, w Powałach na terenie gminy Wola Mysłowska odbyło się poświęcenie budynku strażnicy miejscowej jednostki OSP, połączone z oddaniem do użytku nowego samochodu bojowego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., odprawioną w kaplicy w Kamionce, potem odbyły się okolicznościowe przemówienia, poświęcenie budynku i wozu oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lisikerzu. Nie zabrakło oczywiście zaproszonych gości. Obecni byli m.in. poseł na Sejm RP i wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Marian Starownik, dyrektor lubelskiego oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski, starosta łukowski Longin Kajka, przewodniczący Rady Powiatu łukowskiego Wiesław Grudzień, zastępca komendanta powiatowego PSP w Łukowie brygadier Tomasz Majewski oraz prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP druh Janusz Kozioł. – Była to bardzo sympatyczna uroczystość, raczej o zasięgu lokalnym, choć zaproszeni goście nie zawiedli. Bardzo interesująco zaprezentowali się podczas części artystycznej uczniowie z Lisikierza. No i na szczęście udało zdążyć się przed deszczem – podkreśla wójt gminy Wola Mysłowska Władysław Mika. – Myślę, że zarówno strażnica, jak i wóz będą dobrze służyć naszym strażakom. Nie posiadali do tej pory sprzętu tak wysokiej klasy. Z pewnością przyda się on podczas pożaru, a i mieszkańcy poczują się bezpieczniej, widząc, że wyposażenie strażaków z roku na rok staje się coraz lepsze – dodaje.

Miejmy nadzieję, że strażacy z Pował nie będę musieli zbyt często korzystać z nowego pojazdu bojowego. Lepie, bowiem zapobiegać pożarom, niż je gasić.

Marcin Gomółka