Aktualności
O dziewczynie, która była światłem

O dziewczynie, która była światłem

Koło teatralne działające przy parafii św. Anny w Kodniu zaprasza na spektakl „Jasne światło”. Premiera odbędzie się w Niedzielę Palmową.

Będzie to już czwarty spektakl przygotowany przez kodeńskich sympatyków teatru. W poprzednich latach wystawiali „Tajemnicę Eucharystii” wg wizji Cataliny Rivas (2016 r.), „Pasję” (2017) i „Hioba” (2018). 

– W tym roku zapraszamy na sztukę o bł. Chiarze Badano, dziewiętnastoletniej Włoszce zmarłej na raka kości. Była normalną, radosną dziewczyną. Pozostawiła po sobie wiele listów, notatek i jeden film nagrany amatorską kamerą. Chiara Lubich, założycielka Ruchu Focolare, do którego należała nastolatka, nazwała ją „Chiara Luce”, czyli „Jasne światło”. Scenariusz spektaklu otrzymaliśmy od Marcina Kobierskiego, aktora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie. Reżyserią zajęła się Regina Hasiewicz. W sztuce wystąpi ponad 20 aktorów; wśród nich będzie sporo dzieci i młodzieży, kilkoro dorosłych i dwóch oblatów – ja i br. Mariusz Wojdowski – mówi o. Damian Dybała, proboszcz kodeńskiej parafii. Dodaje, że spektakle cieszą się dużą popularnością. Uważa, że są dobrą formą ewangelizacji.

Premiera sztuki „Jasne światło” odbędzie się 14 kwietnia w Gminny Centrum Kultury w Kodniu (o 18.00 i 19.30). – Wejściówki na premierę już się rozeszły. Sztuka będzie wystawiana jeszcze 27 kwietnia oraz 4 i 11 maja (o 19.00). Zapraszamy wszystkich chętnych – zachęca o. Damian. 
 

AWAW