Aktualności
Obiekt na miarę czasów

Obiekt na miarę czasów

W Janowie oficjalnie oddano do użytku wyczekiwaną inwestycję: stadion i zlokalizowany na jego terenie plac zabaw.

Umowę na modernizację obiektu podpisano w marcu 2023 r. W maju tego roku nastąpiło odebranie stadionu, a 21 czerwca gmina uzyskała pozwolenie na użytkowanie. W ramach inwestycji przebudowano boisko piłkarskie, wybudowano trybunę na 500 miejsc, infrastrukturę lekkoatletyczną – bieżnię na 100 m oraz skocznię w dal, wyremontowano budynek, w którym znajdują się szatnie i sanitariaty. Powstał też nowy plac zabaw, zamontowano tyrolkę. Prace objęły też budowę drogi pożarowej, placu manewrowym i miejscami postojowymi i chodników. Stadion został ogrodzony, oświetlony, a poczucie bezpieczeństwa zwiększa monitoring.

Koszt przedsięwzięcia to 5,7 mln zł, z czego 2 mln zł stanowiło dofinansowanie, jakie samorząd pozyskał ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej edycja 2022”.

Obiekt oficjalnie otworzyli wójt gminy Janów Podlaski Karol Michałowski i jego zastępca Krzysztof Radzikowski w towarzystwie przedstawicieli wykonawcy, zaproszonych gości, pracowników gminy i jej mieszkańców, również byłego wójta gminy Leszka Chwedczuka, który rozpoczął realizację tę inwestycji. – Jest ona bardzo potrzebna. Na kompleks składają się boisko, trybuny, bieżnia i plac zabaw. To wszystko otworzyliśmy dziś dla naszych mieszkańców – podkreślił wójt K. Michałowski. – Już w przyszłym roku na tym boisku reaktywowana dwa tygodnie temu Janowia rozegra swoje mecze – dodał.

Były wójt L. Chwedczuk przyznał, że ten stadion zawsze leżał mu na sercu. – Kiedyś ja i inni mieszkańcy graliśmy w Janowii i doskonale pamiętamy, jakie tu były warunki. Dzięki tej inwestycji nasza miejscowość pięknieje. To cieszy – powiedział.

Gmina planuje zamontowanie też automatycznego nawodnienia murawy.