Aktualności
Obiekt na miarę czasu

Obiekt na miarę czasu

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem oddano do użytku obiekty sportowe. Będą one służyły nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom powiatu garwolińskiego.

Kompleks składa się z basenu i jego zaplecza sanitarnego, hali sportowej, sali fitness, siłowni, sali z matami do trenowania judo, pomieszczeń socjalnych, boiska wielofunkcyjnego, a także do piłki plażowej oraz trawiastego do piłki nożnej. Powstały one 40 lat temu, a basen zaczął funkcjonować dopiero w 1987 r. – W 1992 r. przeprowadzono jego modernizację. Od tamtego czasu wykonywano tylko niezbędne prace konserwatorskie i bieżące naprawy. Obiekty służyły nie tylko naszym uczniom i pracownikom, ale wszystkim mieszkańcom powiatu garwolińskiego. Zarówno nasz ośrodek, jak i szkoła, gdzie organizowano całe życie sportowe, są znane nie tylko w powiecie. Mam nadzieję, że nadal tak będzie – mówi dyrektor zespołu szkół Lilla Nawrocka.

W 2019 r. powiat złożył do ministerstwa sportu wniosek, starając się o dofinansowanie modernizacji placówki. – Otrzymaliśmy 1,3 mln zł na cztery zadania, dwa były realizowane na terenie Miętnego. Koszt remontów to blisko 900 tys. zł, a boiska na zewnątrz budynku wykonano za 600 tys. zł – wylicza starosta Mirosław Walicki.

Wykonano m.in. remont całego zaplecza sanitarnego na pływalni, czyli toalet damskich i męskich, szatni, pokoju ratowników, recepcji. Odnowiono hol, salę fitness. Wcześniej zmodernizowano boisko wielofunkcyjne i do piłki plażowej. – Dyrekcja szkoły może być naprawdę dumna z tego, co udało się zrobić. My również cieszymy się, że dzięki radzie powiatu i zarządowi pieniądze trafiły do zespołu szkół i zostały dobrze wykorzystane – podkreśla starosta, zapowiadając, iż zwieńczeniem modernizacji będzie remont niecki basenu i zachęcając do korzystania z nowoczesnych obiektów sportowych w Miętnem. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się ten remont przeprowadzić. Mam nadzieję, iż nasze obiekty zyskały nowe oblicze, oblicze nowoczesności – puentuje dyrektor Nawrocka.

Waldemar Jaroń