Region

Obniżki nie będzie?

Czy Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach w związku ze spadającymi cenami gazu i węgla obniży taryfę za ciepło? - Nie idziemy tak szybko za rynkiem, jak szybko obserwujemy na nim zmiany - tłumaczą władze spółki.

Przypomnijmy: na początku lutego wzrosła taryfa za ciepło. Dla mieszkańców oznaczało to zwiększenie rachunków o kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Wzrost prezes przedsiębiorstwa Marzena Komar tłumaczyła wzrostem cen paliw na rynku i problemami z ich nabyciem. Nowe stawki mają obowiązywać do końca kwietnia. Prezes spółki, ogłaszając w styczniu wprowadzenie wyższej taryfy, zastrzegła jednak, że jeśli spadek cen gazu i węgla obserwowany od grudnia ubiegłego roku utrzyma się przez dłuższy czas, istnieje szansa na powrót do niższych cen. Wtedy przedsiębiorstwo wystąpi do Urzędu Regulacji Energetyki o obniżenie taryfy.

Okazuje się, że ceny węgla i gazu cały czas spadają. Czy przedsiębiorstwo spełni więc obietnicę sprzed półtora miesiąca? – Nie możemy z dnia na dzień podejmować decyzji o zmniejszeniu taryfy, bo nie pokryją się nam koszty zakupu paliwa. Nie idziemy tak szybko za rynkiem, jak szybko obserwujemy na nim zmiany. ...

HAH

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł