Kultura

Obrona krzyża na scenie

Widowisko ,,Nauka o miłości, odwadze i Krzyżu”, które miało premierę podczas uroczystości 40-lecia obrony krzyża w Miętnem, uwrażliwia, że to, co było, wcale nie minęło.

Dwie sceny, 80-osobowy chór zbudowany z chórzystów z Garwolina, Miętnego oraz Kielc, orkiestra Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy, sekcja rytmiczna Macieja Niecia, wokaliści: Zofia Nowakowska, Anna Józefina Lubieniecka, Dorota Osińska, Ewa Lubacz, Marek Bałata, Paweł Piekarczyk, Grzegorz Wilk, Andrzej Wiśniewski i tancerze Teatru Tańca Alternatywnego LUZ.

To oni stali za stworzeniem wspaniałego spektaklu opowiadającego o wydarzeniach w Zespole Szkół Rolniczych. Mogli obejrzeć je goście uroczystości, które odbyły się 7 czerwca w Miętnem.

 

Pierwsze kroki 

– To zupełny przypadek, że miałem udział w powstaniu tego musicalu, bo tak chyba trzeba nazywać efekt naszej pracy – zauważa Lech Makowiecki. Z wykształcenia jest inżynierem budowy okrętów, ale z wyboru bardem, poetą, autorem, kompozytorem, scenarzystą. Swoją twórczością stara się edukować młodzież, przekazując jej wiedzę o polskiej historii, kulturze i tradycji. Nie inaczej było w przypadku widowiska ,,Nauka o miłości, odwadze i Krzyżu”. – A ponieważ „Na początku było Słowo”, Edyta Bobryk zaproponowała mi napisanie tekstów do 15 piosenek, które chronologicznie opisywałyby tamten czas – dodaje. Z kolei z Joanną Woszczyńską, odpowiedzialną za choreografię do jego piosenek, zetknął się już wcześniej, choć oboje zupełnie o tym nie pamiętali. ...

JAG

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł