Kultura
Źródło: GOKiS w Borkach
Źródło: GOKiS w Borkach

Od serca do ucha

„Święta są w nas” - to tytuł koncertu, który odbędzie się 17 grudnia w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej.

To już trzecia edycja wydarzenia, które cieszy się wśród mieszkańców gminy Borki (i nie tylko) sporym zainteresowaniem. - Miejsca, w których odbywa się koncert, zazwyczaj wypełnione są po brzegi - przyznaje Michał Nowacki, p.o. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Borkach zs. w Woli Osowińskiej. Podczas koncertu zaśpiewają uczestnicy zajęć wokalnych w GOKiS. - W większości to utalentowane dzieci i młodzież z terenu gminy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Każdy chętny może z nich skorzystać.

Uczestnicy warsztatów uczą się piosenek, rozwijają muzycznie, żeby później móc wziąć udział choćby w takich wydarzeniach jak ten koncert – zaznacza M. Nowacki. Za akompaniament i aranżacje muzyczne odpowiedzialni są profesjonalni muzycy. – To zespół Janka Obroślaka, uczestnika m.in. programu „Mam talent” oraz absolwenta Akademii Muzycznej – podkreśla p.o. dyrektor GOKiS.

W trakcie prawie dwugodzinnego koncertu będzie można usłyszeć utwory oddające klimat świąt Bożego Narodzenia. – W tym roku w większym stopniu skupiamy się na pastorałkach, z tego względu, że koncert odbędzie się jeszcze w Adwencie, a – jak wiadomo – to nie jest jeszcze czas na kolędowanie. Pojawią się m.in. takie utwory, jak: „Noel”, „Tylko jedna jest taka noc”, „Skrzypi wóz”, „Od serca do ucha” – podkreśla M. Nowacki. Występy wokalne będą przeplatane narracją nawiązującą do poszczególnych utworów.

Duży wpływ na odbiór oraz efekty muzyczne i wizualne będzie miał z pewnością wybór miejsca koncertu. – Poprzedni odbył się w szkolnej hali sportowej, gdzie akustyka jest bardzo ograniczona. Kościół to idealne miejsce na takie przedsięwzięcie. Poza tym wnętrze świątyni idealnie oddaje klimat wydarzenia – zauważa M. Nowacki.

Początek koncertu o 18.00.

HAH