Aktualności
Od słów do czynów

Od słów do czynów

Wizytówką Łosic z pewnością nie są mieszkania socjalne, bo stan wielu z nich jest fatalny. Jest szansa, że wkrótce się to zmieni.

Wielokrotnie lokatorzy skarżyli się radnym i władzom miasta na panującą w mieszkaniach wilgoć, odpadający ze ścian tynk czy nieszczelne okna. Nic dziwnego, że większość marzy, o przeprowadzce do lokalu o lepszym standardzie.

O budowie bloku socjalnego mówi się w Łosicach od kilku lat. Niestety na planach się kończyło. Tymczasem wreszcie pojawiła się nadzieja, iż słowa przerodzą się w czyny. Burmistrz miasta i gminy Łosice Mariusz Kucewicz poinformował o pozyskaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego dofinansowania na przebudowę budynku biurowego przy ul. 11 Listopada 15 i przystosowanie go na potrzeby mieszkań socjalnych. Wysokość dotacji to ok. 900 tys. zł. Projekt został przekazany do realizacji i rozpisano przetarg na wykonanie inwestycji. Zakłada on powstanie dziewięciu lokali socjalnych i obiektu gospodarczego. Na każdej kondygnacji mają znaleźć się trzy mieszkania.

Remont i przebudowa polegać będzie na nadbudowie lokali na poddaszu, gdzie zostaną wydzielone pokoje i łazienki, oraz przebudowie wewnętrznych ścianek w celu wydzielenia pokoi i łazienek. Dodatkowo zaplanowano modernizację klatki schodowej oraz instalacji wodnych oraz kanalizacyjnych. Ogrzewanie będzie doprowadzone ze znajdującego się w piwnicy węzła rozdzielczego. W budynku powstanie kotłownia, a ciepłą wodę zagwarantują pojemnościowe podgrzewacze elektryczne. W każdym mieszkaniu przewidziano zainstalowanie mierników ciepła i wody. Realizacja inwestycji potrwa 22 miesiące.

TN