Aktualności
Oddawanie książek o każdej porze dnia i nocy

Oddawanie książek o każdej porze dnia i nocy

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach uruchamia wrzutnię biblioteczną. Tego typu rozwiązania są popularne w Czechach, na Słowacji, w Wielkiej Brytanii, a od 2012 r. w Polsce.

Jest to urządzenie do samoobsługowego, bezkontaktowego, całodobowego zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych – książek, audiobooków, płyt CD.

26 stycznia wrzutnię uruchomiono także w Siedlcach. Znajduje się w arkadach zabytkowej siedziby biblioteki głównej, od strony ul. J. Piłsudskiego 5. Umożliwia wygodny sposób zwrotu książek o każdej porze dnia i nocy, również podczas świąt i dni wolnych od pracy i nauki.

Poprzez wrzutnię można zwracać materiały biblioteczne wypożyczone w bibliotece głównej. Książki należy wkładać pojedynczo i zawsze grzbietem do środka urządzenia. Zwrócone zbiory będą wyjmowane i rejestrowane w systemie bibliotecznym najpóźniej w następnym dniu roboczym, a potem poddane trzydniowej kwarantannie.

– Zdajemy sobie sprawę, że wrzutnia nie zastąpi kontaktu z biblioteką i bibliotekarzami, ale z pewnością będzie służyć wygodzie i bezpieczeństwu czytelników, zwłaszcza w czasie trwającej pandemii – mówi p.o. dyrektor MBP w Siedlcach Jadwiga Madziar, zachęcając do korzystania z nowej usługi.

Regulamin jest dostępny na stronie internetowej www.mbp.siedlce.pl w zakładce „wrzutnia biblioteczna”.

MD