Sport
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Odłożone marzenia

Po rozstrzygnięciach w ostatnich dwóch kolejkach Podlasie Biała Podlaska i Orlęta Radzyń marzenia o awansie do II ligi muszą odłożyć na następny sezon.

W walce o II ligę, na pierwszą kolejkę przed zakończeniem rywalizacji w III lidze lubelsko- podkarpackiej, pozostały już tylko dwa zespoły Siarka Tarnobrzegi i Avia Świdnik. Nasze drużyny – Podlasie i Orlęta nie maja już szans na dogonienie rywali. Zwłaszcza bialczanie liczący się do niedawna w ostatecznej rozgrywce po porażce z Tomasovią Tomaszów 0:2, pogrzebali swoje nadzieje. W spotkaniu z zespołem z Tomaszowa Podlasie nie potrafiło pokonać umiejętnie grających rywali, którzy zagrali dojrzale taktycznie, nie pozwalając na wiele w ofensywie. Z kolei Tomasovia potrafiła przeprowadzić wiele groźnych kontr z których dwie zakończyły się powodzeniem. W meczu z broniącą się przed spadkiem Unią Nowa Sarzyna bialskiemu zespołowi również nie było łatwo. Jedyny gol padł w 35 min, kiedy to po faulu na Wojciechu Hołoweńce arbiter podyktował rzut karny zamieniony na bramkę przez poszkodowanego. Okazje na podwyższenie wyniku mieli Łukasz Sawtyruk i Michał Sobiczewski. Nie zdobyli jednak gola, tak jak w ostatniej minucie goście, kiedy to przestrzelił najpierw Michał Bomba i z tej samej akcji Krystian Lebioda. Radzyńskie Orlęta w ostatnich dwóch spotkaniach odniosły zwycięstwa. W meczu z Chełmianką, która miała jeszcze małe szanse na utrzymanie, gdyby wygrała w Radzyniu, gospodarze mieli lepsze i gorsze momenty. Byli jednak dojrzalszym zespołem mającym więcej z gry, a przede wszystkim skuteczniejszym. W tym spotkaniu podobać się mogły bramki zdobyte strzałami z dystansu przez Marka Piotrowicza i Rafała Borysiuka. Starcie ze Stalą w Mielcu radzynianie wygrali 1:0. Stal tylko na początku spotkania była zespołem, który nadawał ton spotkaniu. Potem goście doszli do głosu i zdobyli gola. Jego autorem był Paweł Pliszka, który wykorzystał podanie Piotra Zmorzyńskiego w 75 min. Ten ostatni zawodnik oraz Piotrowicz i Borysiuk mieli także okazje na kolejne bramki dla Orląt. Gospodarze najgroźniejsze sytuacje stworzyli pod koniec meczu, kiedy to po strzale Sebastian Łętochy Dariusz Ptaszyński wybił piłkę z linii bramkowej, a po uderzeniu Kamila Kościelnego trafił w poprzeczkę radzyńskiej bramki.


III liga

lubelsko-podkarpacka

28 kolejka

Podlasie Biała Podlaska – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:2 (0:1). Bramki: Chwała 15, Raczkiewicz 51

Podlasie: Wasiluk – Kacik, Adamiuk, Komar, Jesionek, Litwiniuk, Maksymiuk, Sobiczewski (65 Chalimoniuk), Gawroński, Hołoweńko, Sawtyruk (74 Iwańczuk). Trener: Gieworkian.

Orlęta Radzyń Podlaski – Chełmianka Chełm 3:1 (2:1). Bramki: Kazubski 6, Piotrowicz 45, Borysiuk 88 – Gregorowicz 8

Orlęta: Stężała – Leszkiewicz (46 Ptaszyński), Zarzecki, Kazubski, Kuśmirek, Piotrowicz, Kuśmirek, Piotrowicz, Borysiuk, Wójcik, Pliszka (87 Puła), Król (8 Zmorzyński), Mychalczuk (78 Danielak). Trener: Grzesiak.

Pozostałe wyniki: Unia Nowa Sarzyna – Partyzant Targowiska 0:2, Stal Sanok – KS Zaczernie 0:0, Izolator Boguchwała – Stal Mielec 0:0, Siarka Tarnobrzeg – Avia Świdnik 3:2, Strumyk Malawa – Polonia Przemyśl 0:1, Karpaty Krosno – Stal Kraśnik 3:1.

29 kolejka

Podlasie Biała Podlaska – Unia Nowa Sarzyna 1:0 (1:0). Bramka: Hołoweńko 35 (k.)

Podlasie: Wasiluk – Adamiuk, Komar, Jędrzejuk, Kacik, Sobiczewski, Jesionek, Maksymiuk, Sawtyruk (72 Chalimoniuk), Hołoweńko, Gawroński. Trener: Gieworkian.

Stal Mielec – Orlęta Radzyń Podlaski 0:1 (0:0). Bramka: Pliszka 75

Orlęta: Stężała – Ptaszyński, Kazubski, Zarzecki, Leszkiewicz, Borysiuk, Wójcik, Piotrowicz (85 Struk), Zmorzyński, Pliszka, Danielak (73 Puła). Trener: Grzesiak.

Pozostałe wyniki: Tomasovia – Karpaty 3:1, Stal K. – Strumyk 3:1, Polonia – Siarka 0:3, Avia – Izolator 0:0, Chełmianka – Stal S. 2:4, KS Zaczernie – Partyzant 0:5

Andrzej Materski