Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Odnaleźć swój głos

Włodawski chór istnieje od 35 lat. Jubileusz doskonale wpisał się w 20 rocznicę powstania parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego, w której Fletnia Pana służy śpiewem podczas liturgii.

– Jesteśmy jedynym zespołem z Włodawy, który realnie działa dzisiaj w tej społeczności i w sposób żywy wyraża muzyczną kulturę katolicką. Traktujemy ją nie tylko jako sztukę, ale przede wszystkim jako modlitwę – definiuje istotę pracy Fletni Pana Krzysztof Kusiuk, jeden z chórzystów.

Stwierdzenie, że chór jest muzyczną wizytówką miasta, ma głębokie uzasadnienie. Stałe punkty kalendarza to doroczny koncert kolęd w styczniu, udział w Festiwalu Trzech Kultur oraz koncert z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W ciągu roku odbywa się też szereg wystąpień „ekstra”: uczestnictwo w przeglądach, festiwalach czy uświetnianie lokalnych uroczystości patriotycznych. – Miejscem, gdzie chętnie ostatnio śpiewamy, jest odbudowana po pożarze świątynia filialna w Suchawie, wcześniej cerkiew prawosławna, charakteryzująca się znakomitą akustyką i urodą otoczenia – mówi K. Kusiuk.

Mocni śpiewem

Dla ponad 30-osobowej grupy śpiewaków formę uznania, ale też nobilitacji stanowi współpraca z profesjonalistami. – Koncert podczas ostatniego Festiwalu Trzech Kultur był wielkim wydarzeniem artystycznym. ...

Monika Lipińska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł