Źródło: M
Źródło: M

Odparli atak

W meczu na szczycie II ligi grupy C koszykarze SKK pokonali UMKS Kielce. Siedlecki MKK zdecydowanie wygrywa w kolejnych spotkaniach.

W Siedlcach doszło do spotkania aktualnego lidera rozgrywek II ligi grupy C koszykarzy zespołu SKK z wiceliderem UMKS Kielce. Mecz był na dobrym poziomie i mógł się podobać, bowiem końcowy wynik był sprawą otwartą do ostatniej sekundy zasadniczego czasu gry. Oba zespoły postawiły na ofensywę, co w rezultacie dało wysoki wynik. Wprawdzie można mieć zarówno do jednych, jak i drugich zastrzeżenia co do gry w obronie, to jednak skuteczność rzutowa była dobra. Lider z Siedlec starał się od pierwszych minut narzucić swój sposób grania i dyktować warunki. Jednak goście na skuteczne ataki SKK potrafili także odpowiadać zdobywaniem punktów. Na koniec pierwszej połowy meczu wydawało się, że siedlczanie w pełni opanowali sytuację na parkiecie, gdyż objęli prowadzenie 46:36. Jednak UMKS nie odpuścił i odrobił straty, wychodząc nawet na minimalne prowadzenie. Konsolidacja w zespole gospodarzy, w którym imponował Marcin Nędzi, dała im ostatecznie wygraną trzema punktami.

Scenariusz się powtarza

Większość spotkań koszykarek MKK Siedlce w tegorocznych rozgrywkach I ligi ma podobny scenariusz. Siedlczanki przez dwie pierwsze kwarty dominują na parkiecie, uzyskując wysokie prowadzenie, potem w dwóch kolejnych kwartach kontrolują spotkanie, a trener Todor Mołłow desygnuje do gry rezerwowe zawodniczki. Tak wyglądały dwa ostatnie mecze siedlczanek z najsłabszymi zespołami grupy – AZS Uniwersytetem Gdańskim w Siedlcach i Baton Basket 25 w Bydgoszczy. Z akademiczkami MKK prowadził do przerwy 44:11, a z rezerwami ekstraklasowego Artego 45:19.

I liga kobiet

10 kolejka

MKK Siedlce – AZS Uniwersytet Gdański 69:43 (32:9, 12:2, 14:12, 11:20)

MKK: Chaliburda 12, Dobrowolska 12, Salska 10, Urbaniak 10, Mukosiej 8, Bibrzycka 7, Paczkowska 6, Krzywoń 2, Prochenka 2, Artych, Niedzielska. Trener: Mołłow.

11 kolejka

Baton Basket 25 Bydgoszcz – MKK Siedlce 51:85 (10:22, 9:23, 22:21, 10:19)

MKK: Urbaniak 16, Dobrowolska 15, Salska 13, Chaliburda 12, Mukosiej 12, Bibrzycka 6, Krzywoń 4, Paczkowska 3, Prochenka 2, Niedzielska 2 (11 zbiórek, 11 asyst), Artych. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: SMS PZKosz Łomianki – MON-POL Płock 47:55, AZS Uniwersytet Gdański – AZS UMCS Lublin 49:70, GTK Gdynia – AZS Uniwersytet Warszawski 65:79. Pauza: KKS Olsztyn.

II liga mężczyzn, grupa C

10 kolejka

SKK Siedlce – UMKS Kielce 89:86 (20:17, 26:19, 22:27, 21:23)

SKK: Nędzi 20, Ratajczak 16, Sulima 16, Dębski 13, Weres 8, Sobiło 7, Neumann 4, Bal 3, Osiński 2. Trener: Głuszczak.

Pozostałe wyniki: AZS AWF Kraków – Sokół Ostrów Mazowiecka 92:76, Księżak Łowicz – Pułaski Warka 81:77, Tur Bielsk Podlaski – KS Piaseczno 107:96, Rosa II Radom – AZS AGH Kraków 90:79, MKS Skierniewice – Wisła Kraków 111:101