Aktualności
Odpust i jubileusz

Odpust i jubileusz

W niedzielę 12 maja parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Rudzie Wolińskiej przeżywała odpust ku czci swego patrona połączony z obchodami 50 rocznicy zakończenia budowy kościoła.

Odpust w Rudzie Wolińskiej poprzedziło 40-godzinne nabożeństwo eucharystyczne. Odpustowej Eucharystii przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski. Uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć wystawę starych dokumentów, zdjęć i pamiątek związanych z historią parafii i kościoła.

Parafia w Rudzie Wolińskiej została erygowana w 1958 r. Miejscem modlitw była początkowo kaplica przeniesiona z Kotunia. Obecny kościół parafialny wybudowano w latach 1972-74 staraniem ks. Jana Głąba. 1 październiku 1978 r. świątynię wzniesioną w wielkim trudzie konsekrował bp Jan Mazur. Budowniczy kościoła – śmiertelnie chory – uczestniczył w akcie poświęcenia duchowo, na łożu boleści. Zmarł 16 listopada. „Zostawił po sobie nowy kościół, plebanię, cmentarz, parafię powstałą z obrzeży sąsiednich parafii. Pozostał w sercach ludzi jako człowiek twardy, nieprzeciętny, wymagający, a jednocześnie dobry, pogodny i życzliwy ojciec” – czytamy na stronach parafii. Więcej o uroczystościach – w kolejnym wydaniu „Echa”.

LI