Aktualności
Ojciec Mateusz na pl. Sikorskiego

Ojciec Mateusz na pl. Sikorskiego

W niedzielę 23 września na pl. gen. Sikorskiego odbędzie się przedpremierowy pokaz nagranego w Siedlcach odcinka serialu „Ojciec Mateusz”. Ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym.

Zdjęcia kręcono w mieście na początku lipca. W plan filmowy zamieniono m.in. Muzeum Diecezjalne, kurię diecezjalną, plac przy plebani katedralnej oraz okolice katedry.

Ekipę popularnego serialu o detektywie w sutannie zaprosił do Siedlec dyrektor Muzeum Diecezjalnego. – Pomyślałem, że to dobry pomysł na upamiętnienie trwającego jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej oraz 100-lecia Muzeum Diecezjalnego, w którym znajduje się jedyny w Polsce obraz El Greco – przyznaje ks. dr Robert Mirończuk.

Specjalny pokaz rozpocznie się o 19.00. Udział w nim wezmą aktorzy oraz siedleccy statyści. Cztery dni później, 27 września, odcinek zostanie wyemitowany w TVP 1. Ks. R. Mirończuk nie ukrywa, że po emisji spodziewa się większego zainteresowania Muzeum Diecezjalnym i miastem ze strony pielgrzymów oraz turystów z całej Polski. – Jeden z kierowników produkcji, który pracuje przy realizacji serialu od początku, powiedział, że kiedy po raz pierwszy przyjechali do Sandomierza, był tam tylko jeden hotel. Obecnie tylko w samym centrum jest sześć i każdy ma co robić – podsumowuje dyrektor muzeum. 

HAH