Region
Źródło: JAWA
Źródło: JAWA

Okazałe prezenty

14 grudnia w Zwoli i Zgórzu oficjalnie oddano do użytku place zabaw, które wybudowane zostały w ramach programu „Radosna szkoła”.

W lipcu br. niewielka szkoła w Zwoli obchodziła poczwórną uroczystość: 100-lecie istnienia szkoły, nadanie imienia Marii Kownackiej, wręczenie sztandaru i odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Kolejny prezent przygotował uczniom i najmłodszym mieszkańcom Zwoli samorząd gminy.

W ekspresowym tempie

– Dzięki inicjatywie wójta gminy i przychylności rady gminy nasze dzieci będą mogły miło i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. Przez zabawę nauka staje się przyjemniejsza, a środki finansowe przeznaczone na edukację i sport najmłodszych zwrócą się wielokrotnie – powiedziała dyrektor placówki Halina Kordaś.

Starania o budowę placów zabaw trwały kilka lat, jak powiedział wójt Jerzy Jaroń, z przyczyn niezależnych od samorządu. Z powodu opieszałości wykonawcy 10 września zerwana została umowa z nierzetelną firmą. W ekspresowym tempie ogłoszono kolejny przetarg, wyłoniono nowego wykonawcę i wykonano plany. Plac kosztował niewiele ponad 100 tys. zł. Po przecięciu wstęgi, nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii Zwola Poduchowna ks. Krzysztof Stepczuk. Na zakończenie uroczystości uczniowie przedstawili sportowy program artystyczny.

Wszyscy są zadowoleni

Po oficjalnym oddaniu do użytku placu zabaw w Zwoli, goście przemieścili się do Zgórza, gdzie odbyła się podobna uroczystość. – Każdy taki obiekt, który pozwoli młodzieży bezpiecznie i atrakcyjnie spędzać wolny czas razem z rówieśnikami czy rodzicami, jest wart pochwały. Mam nadzieję, że ten plac nam wszystkim będzie służył bardzo dobrze i cała społeczność będzie zadowolona – zaznaczył dyrektor szkoły Waldemar Pogoda. Wójt Jerzy Jaroń dodał, że plac zabaw rodził się w bólach, ale to, co piękne, musi rodzić się w bólach… – Obiecywaliśmy dzieciom i państwu, że plac będzie gotowy na 1 września. Ale w roli prezentu pod choinkę jest równie dobry – mówił gospodarz gminy Miastków. Natomiast starosta Marek Chciałowski podziękował za to, że w gminie Miastków z taką troską podchodzi się do wychowania dzieci, oraz za współpracę.

Plac zabaw poświęcił proboszcz parafii Miastków Kościelny ks. kan. Adam Turemka, a uczniowie w podzięce za świąteczny prezent przedstawili wspaniały i barwny program artystyczny nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia.

JAWA