Sport
Okazji wiele

Okazji wiele

Siedlecka Pogoń mimo wielu okazji bramkowych pokonała Motor Lublin tylko 2:1.

Gdyby goście przegrali w Siedlcach z Pogonią 1:5 czy 1:6, to nie mogliby mieć pretensji, że zostali skrzywdzeni. Niemal przez całe spotkanie gospodarze byli zespołem, który dominował i był zdecydowanie lepszy. Siedlczanie zaatakowali od pierwszych minut i już w pierwszej akcji meczu mogli prowadzić 1:0, lecz Cezary Demianiuk nie potrafił wykorzystać sytuacji.

Kolejne minuty przyniosły gorące momenty pod bramką Przemysława Frąckowiaka, broniącego z wyczuciem i dużą dozą szczęścia. Właśnie jego interwencje i słaba skuteczność piłkarzy Pogoni sprawiły, że Motor nie wyjechał z Siedlec z bagażem bramek. W pierwszej połowie podopieczni trenera Daniela Purzyckiego stworzyli kilkanaście sytuacji podbramkowych. Niestety do bramki Motoru udało się trafić tylko raz, kiedy to nie zbyt mocny strzał Krystiana Wójcika w 28 min trafił w obrońcę i piłka wpadła do siatki. Oprócz niego na listę strzelców mogli się wpisać: C. Demianiuk, Łukasz Zaniewski, Samulson Odunka i Hubert Tomalski.

Pudłowali dalej

Po zmianie stron, już od 47 min goście musieli grać w dziesięciu po drugiej żółtej kartce Piotra Karwana. Po chwili, w 48 min. stracili drugiego gola po strzale Przemysława Rodaka z linii pola karnego. Kiedy wydawało się, że Pogoń ma mecz pod pełną kontrolą, nieoczekiwanie w 58 min Damian Kądzior uderzeniem zza pola karnego zdobył kontaktową bramkę. Był to pierwszy i ostatni strzał gości w tym meczu. W dalszej części spotkania gospodarze mieli kolejne okazje bramkowe, zmarnowane jednak dwukrotnie przez wprowadzonych po przerwie: Jakuba Więzika oraz Demainiuka i Tomalskiego.


II liga wschodnia

23 kolejka

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 2:1 (1:0). Bramki: K. Wójcik 29, Rodak 48 – Kądzior 58.

Pogoń: Kozaczyński junior 5 – Ł Wójcik 6, Dybiec, 7, Urbański 6, Ratajczak 6, Rodak 7, Odunka 5 (72 Wocial), K. Wójcik 7, Tomalski 6 (90+2 Dmowski), Demianiuk 6 (75 Dziubiński), Zaniewski 5 (60 Więzik 4). Trener: Purzycki.

Pozostałe wyniki: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pelikan Łowicz 0:2, Stal Rzeszów – Radomiak Radom 1:0, Concordia Elbląg – Limanovia Limanowa 4:0, Siarka Tarnobrzeg – Wisła Puławy 2:0, Wigry Suwałki – Stal Mielec 1:1, Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 0:2, Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 1:1, Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 0:3.

Andrzej Materski