Aktualności
Olimpiada o zdrowiu psychicznym

Olimpiada o zdrowiu psychicznym

Starostwa powiatowe w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim i Parczewie organizuje I Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Adresowana jest ona do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Finał powiatowy olimpiady odbędzie się 23 października, o 10.00, w każdym z trzech powiatów. Natomiast finał regionalny – 18 listopada, o 11.00, w sali konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza, posłów do Parlamentu Europejskiego Arkadiusza Bratkowskiego i Lenę Kolarską-Bobińską oraz posłów Franciszka Stefaniuka, Stanisława Żmijana, Adama Abramowicza i senatora Grzegorza Biereckiego.

KO