Opinie
PIXABAY.COM
PIXABAY.COM

Opiłowywanie katolików. Preludium

„Nie dajcie się omamić nachalnemu hejtowi skierowanemu przeciwko Fundacji Profeto przez media, których niestety głównym celem jest szukanie taniej sensacji i próba zniszczenia jakiejś organizacji tylko dlatego, że została założona przez Kościół katolicki” - prosił w styczniu br., kiedy rozpoczęła się medialna nagonka na Archipelag, ks. Michał Olszewski.

Najpierw fakty. Kilka dni temu został aresztowany założyciel Fundacji Profeto ks. Michał Olszewski SCJ, pomysłodawca projektu „Archipelag - wyspy wolne od przemocy”. Duchowny usłyszał zarzuty z art. 231 i 296 Kodeksu karnego. ABW poddała rewizji pomieszczenia fundacji w Stadnikach.

Funkcjonariusze weszli też do dwóch innych budynków klasztornych w Warszawie i Stopnicy – pomimo tego, iż ministerstwo sprawiedliwości i prokuratura posiadają wszystkie stosowne dokumenty dotyczące inwestycji. Ks. Michałowi i kilku innym aresztowanym osobom zarzucono nieprawidłowości związane z wykorzystaniem środków pochodzących z Funduszu Sprawiedliwości, choć w tej sprawie w nieodległej przeszłości przeprowadzony był audyt, który nie wykazał żadnych błędów. Fundusz miał przekazać na inwestycję 98 mln zł, z czego wypłacono już 66 mln zł.

Według prorządowych mediów – od stycznia atakujących szczególnie zajadle dzieła prowadzone przez Fundację Profeto (Archipelag, ale też radio, wydawnictwo) i osobiście przez sercanina – nie mogła ona starać się o dotację, ponieważ… nie prowadziła dotąd podobnych projektów, co ją dyskwalifikowało (!) jako beneficjenta FS (dlaczego?). ...

Siedlanowski Ks. Paweł

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł