Opór w drugim secie

Siedlecki KPS nie dał rady liderowi w Bielsku-Białej.

W przedświąteczny weekend rozegrano kilka spotkań awansem z 5 stycznia w ramach pierwszej kolejki rewanżowej rundy rozgrywek I ligi siatkarzy. Jednym z nim była konfrontacja lidera rozgrywek BBTS Bielsko-Biała z siedleckim KPS Jadar.

W pierwszej rundzie rozgrywek w meczu rozegranym w Siedlcach drużyna z Bielska-Białej, po zaciętym boju, pokonała siedlczan 3:2. Z tego m.in. powodu KPS pojechał do Bielska-Białej z nadziejami, nie mając jednocześnie nic do stracenia. Początek spotkania był udany dla gości, jednak od stanu 5:5 to gospodarze zaczęli dominować i wygrali partię do 17. Bardzo ciekawy przebieg miał drugi set. BBTS wyszedł na prowadzenie 6:1. KPS wyciągnął na 8:7, tyle że gospodarze znów zdobyli kilka punktów przewagi. W końcówce prowadzili 24:20. Gości nieoczekiwanie wyrównali. Po dramatycznym boju gospodarze okazali się lepsi, wygrywając na przewagi 33:31. Trzeci set zaczął się dobrze dla KPS – prowadzili kilkoma punktami. Końcówka wypadła jednak wyraźnie na korzyść gospodarzy.

I liga mężczyzn

12 kolejka

BBTS Bielsko-Biała – KPS Jadar Siedlce 3:0 (17, 31, 22)

KPS Jadar: Gorzkiewicz, Jasiński, Bucki, Kowalczyk, Chwastyniak, Długosz oraz Kaniowski (libero). Trener: Kwapisiewicz

Pozostałe wyniki: Czarni Radom – MKS Będzin 3:2, Cuprum Lubin – Kęczanin Kęty 1:3, Narew Ostrołęka – Camper Wyszków 3:2; mecze Energetyk Jaworzno – Ślepsk Suwałki, Stal Nysa – AZS Poznań zostaną rozegrane 5 stycznia