Orkan nie zagroził

Siedleccy rugbiści pewnie pokonali w Sochaczewie miejscowy Orkan.

W rozgrywkach zasadniczych Ekstraligi w meczu decydującym o awansie Pogoni do grona czterech pierwszych drużyn walczących o medale mistrzostw Polski zespół z Siedlec przegrał w Sochaczewie z Orkanem 13:23. Teraz w rywalizacji grupy spadkowej rugbiści Pogoni wzięli srogi rewanż i rozbili gospodarzy 38:3.

Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania dominacja zespołu prowadzonego przez Andrzeja Kozaka nie podlegała dyskusji. Przy 19 punktach Pogoni Orkan do przerwy zdołał zdobyć tylko trzy. Po zmianie stron punktowali już tylko zawodnicy aktualnego wicemistrza Polski.

Ekstraliga

grupa spadkowa

9 kolejka

Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Siedlce 3:38 (3:19). Punkty: Pietrzyk 3 – Gołąb 10, Piotrowicz 8, Bobruk 5, Lament 5, Nasiłowski 5, Psuj 5.

Pogoń: Krasuski (46 Tokarski), Wójtowicz (65 Krupa), Mróz (70 Narojek), Dybowski, Rajewski (45 Łódzki), Kargol (60 Muszyński), Gołąb, Mirosz, Bobruk (70 Szupłak), Piotrowicz, Lament, Węzka, Psuj, Dąbrowski, Nasiłowski (50 Hłynka). Trener: Kozak.

Pozostały wynik: Posnania Poznań – Juvenia Kraków 19:12