Sport
Orlęta lepsze od Orła

Orlęta lepsze od Orła

Radzynianie trzymali się dzielnie przez ponad godzinę. Potem stracili pierwszego gola, a w końcówce drugiego, zdaniem wielu obserwatorów zdobytego z pozycji spalonej. Pierwsza część konfrontacji Orląt z Orłem należała do gości, którzy mieli dwie bardzo dobre okazje bramkowe, lecz nie zdołali ich wykorzystać.

W rozegranych dwóch kolejkach III ligi lubelsko-podkarpackiej zespołom z naszego regionu wiodło się różnie. Najważniejsze jest to, że oprócz spadających z ligi łukowskich Orląt dwa pozostałe zespoły zrobiły krok w walce o utrzymanie się w lidze, z której może spaść od trzech do pięciu drużyn (przy spadku z II ligi Siarki Tarnobrzeg i nie mającej licencji na grę w tej klasie rozgrywkowej Resovii Rzeszów). W zaistniałej sytuacji dla radzyńskich Orląt bardzo istotny był mecz z walczącym o utrzymanie Orłem Przeworsk. Przed potyczką z zespołem z Przeworska Orlęta zagrały ze Stalą w Mielcu – głównym kandydatem do awansu. Radzynianie trzymali się dzielnie przez ponad godzinę. Potem stracili pierwszego gola, a w końcówce drugiego, zdaniem wielu obserwatorów zdobytego z pozycji spalonej. Pierwsza część konfrontacji Orląt z Orłem należała do gości, którzy mieli dwie bardzo dobre okazje bramkowe, lecz nie zdołali ich wykorzystać. Gospodarze najlepszą okazję powinni mieć z przyznania rzutu karnego, kiedy to faulowany był Wojciech Hołoweńko, czego nie zauważył arbiter. Po zmianie stron gospodarze zaprezentowali się zdecydowanie lepiej i w ciągu 13 min zdobyli trzy bramki po trafieniach Konrada Króla, Piotra Zmorzyńskiego i Hołoweńki. Prowadząc 3:0 gospodarze spokojnie utrzymali wysoki wynik do końca meczu. Jedno tylko spotkanie zagrało bialskie Podlasie. Za mecz z Unią Nowa Sarzyna zespół z Białej Podlaskiej otrzymał bowiem walkower, natomiast w spotkaniu ze Stalą Kraśnik padł remis. Mecz Podlasie – Stal mógł się podobać i oba zespoły zaprezentowały dobrą grę. Podlasie starało się grać ofensywie przez pełne 90 min. Tuż na początku drugiej połowy gospodarze po pięknym strzale Łukasza Sawtyruka zdobyli prowadzenie. Kraśniczanie po składnej akcji wyrównali. Potem okazje miały obie drużyny, chociaż nieco więcej bialczanie i to oni byli bliżsi wygranej. Zdegradowane do IV ligi łukowskie Orlęta doznały dwóch porażek. Najpierw z Lublinianką Lublin w Łukowie, potem z wiceliderem Tomasovią w Tomaszowie Lubelskim. W pierwszym z tych spotkań lublinianie szybko objęli prowadzenie dwiema bramkami i potem starali się kontrolować grę. Gol Michała Botwiny w 88 min dał nadzieję na remis Orlętom. Goście rozwiali jednak wszelkie wątpliwości dwie minuty później, zdobywając trzecią bramkę. W meczu z Tomasovią, która przed spotkaniem z Orlętami miała jeszcze szanse na awans, łukowianie mieli niezły początek. Stracili wprawdzie gola, ale Artur Gaj szybko wyrównał. Potem strata bramki z rzutu karnego i dwa gole gospodarzy na początku drugiej połowy rozwiały nadzieje Orląt na dobry wynik.


III liga

lubelsko- podkarpacka

28 kolejka

Orlęta Łuków – Lublinianka Lublin 1:3 (0:2). Bramki: Botwina 88 – Przybysz (sam.) 15, Majewski 26, Matheus 90

Orlęta Ł.: Matłacz – Grochowski, Łakomy, Przybysz, Mańturzyk, Piotrowicz (70 Jacyna), Kierych, Jarzynka, Paczkowski (46 Marciniak), Gaj (46 Botwina), Demianiuk. Trener: Grula.

Podlasie Biała Podlaska – Stal Kraśnik 1:1 (0:0). Bramki: Sawtyruk 48 – Melnyczuk 67

Podlasie: Wasiluk – Komar, Kacik, Skrodziuk, Mirończuk, Jesionek, Burskij, Iwańczuk (64 Wiraszka), Kocoł (46 Sawtyruk), Lesiuk, Gromysz (46 Biegajło). Trener: Gieworkian.

Stal Mielec – Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (0:0). Bramki: Pruchnik 64 – Florian 90

Orlęta R.P.: Stężała – Wróblewski, Zarzecki, Kazubski, Leszkiewicz (80 Koczkodaj), Ptaszyński (74 Struk), Borysiuk, Król, Zmorzyński, Tomczuk (66 Pliszka), Hołoweńko (82 Górniak). Trener: Grula

Pozostałe wyniki: Orzeł Przeworsk – Karpaty Krosno 0:1, Izolator Boguchwała – Chełmianka Chełm 3:2, Czarni Jasło – Stal Sanok 4:0, Avia Świdnik – Polonia Przemyśl 2:1, Unia Nowa Sarzyna – Tomasovia Tomaszów Lub. 0:3 (wo)

29 kolejka

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Orlęta Łuków 4:1 (2:1). Bramki: Joniec 19, Żurawski 24 (k), Baran 49, 60 – Gaj 21

Orlęta Ł.: Osial – Szlaski, Łakomy, Jarzynka, Grochowski (46 Jacyna, 65 Wałachowski), Kierych, Paczkowski, Wołoszka, Botwina (80 Jamborski), Demianiuk, Gaj (70 Soćko). Trener: Grula.

Orlęta Radzyń Podlaski – Orzeł Przeworsk 3:0 (0:0). Bramki: Król 52, Zmorzyński 54, Hołoweńko 65.

Orlęta: Stężała – Kazubski, Ptaszyński, Koczkodaj (46 Samociuk), Wróblewski, Zmorzyński, Pliszka (70 Mitura), Struk, Król, Tomczuk (77 Górniak), Hołoweńko. Trener: Panek

Pozostałe wyniki: Stal S. – Polonia 4:1, Chełmianka – Karpaty 1:0, Stal K. – Lublinianka 1:2, Avia – Czarni 5:3, Stal M. – Izolator 3:2, Unia N.S. – Podlasie 0:3 (wo)

Andrzej Materski