Aktualności
Otwarci na Ducha Świętego

Otwarci na Ducha Świętego

3 lutego w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się niedziela ewangelizacyjna. Rozpocznie ona cykl spotkań seminarium odnowy wiary.

Ta forma rekolekcji skierowana jest do tych, którzy pragną doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem. – Poprzez seminarium odnowy wiary Bóg wzbudza wielu ludzi do żywej wiary i do otwartości na działanie Ducha Świętego. Wielokrotnie widziałem wielkie owoce w sercach uczestników takich spotkań – mówi ks. Dariusz Parafiniuk, proboszcz parafii NSJ.

Prosta, a jednocześnie dynamiczna forma przekazu ma prowadzić do osobistego doświadczenia głoszonych w trakcie spotkań treści. 12-tygodniowe seminarium adresowane jest zarówno do osób młodych, które ukończyły 17 lat, jak i do starszych. Opiera się na codziennej modlitwie osobistej oraz cotygodniowym spotkaniu w kościele. Spotkania zaplanowane są na 18.30, począwszy od 6 lutego.

W trakcie seminarium przewidziana jest konferencja poruszająca najważniejsze kwestie dotyczące życia duchowego, m.in. rozeznawania duchowego, przebaczenia i uzdrowienia, działania Ducha Świętego, grzechu i nawrócenia oraz osobistej relacji z Bogiem. Ważnym elementem będzie także modlitwa wspólnotowa oraz praca w małej grupie, dzielącej się doświadczeniem modlitwy osobistej z poprzedniego tygodnia.

JS