Diecezja
Źródło: WAJ
Źródło: WAJ

Pamięć zapisana w kamieniu

Podczas niedzielnej uroczystości Najświętszej Trójcy, 15 czerwca, uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Janowi Borkowskiemu, byłemu wieloletniemu proboszczowi parafii i budowniczemu miejscowego kościoła.

Fundatorami tablicy umieszczonej na frontonie świątyni są parafianie. Radości z podjętej inicjatywy mającej na celu upamiętnienie poprzednika nie kryje obecny proboszcz parafii Trójcy Świętej ks. Dariusz Parafiniuk. Kapłan wyjawia, iż pomysł na realizację projektu już od dłuższego czasu był dyskutowany z radą parafialną.

 

– Zastanawialiśmy się, w jakiej formie upamiętnić wysiłek ks. Jana Borkowskiego. Pojawił się zamysł ufundowania tablicy pamiątkowej – wspomina ks. D. Parafianiuk. Dodaje też, iż w wielu świątyniach powstają różnego rodzaju epitafia, pamiątki po ludziach, którzy, zanim odeszli, zasłużyli się lokalnej społeczności.

Proboszczem miejscowej parafii ks. J. Borkowski był w latach 1981-2007. W latach 1985-91 prowadził dzieło budowy miejscowego kościoła.

Z kolei na wrzesień planowana jest uroczystość poświęcenia odnowionego wysiłkiem parafian pomnika cmentarnego ks. Jana Czajki, który stał na czele borowskiej wspólnoty przez 40 lat.

Waldemar Jaroń