Aktualności
Pamięci żołnierzy wyklętych

Pamięci żołnierzy wyklętych

Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wspólnie z Fundacją Wolność i Demokracja zaprasza do udziału w kolejnej edycji wydarzenia pn. „Tropem Wilczym. Bieg pamięci żołnierzy wyklętych”.

W tym roku spotkanie odbywające się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych będzie miało miejsce w niedzielę 10 marca. Zainauguruje je Msza św. sprawowana w intencji ojczyzny i miasta w kaplicy szkolnej przy ul. Sokołowskiej 172. Początek nabożeństwa o 13.00. Godzinę później rozpocznie się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów placówki oraz cykl pokazów, warsztatów i prelekcji tematycznych. Start biegu ze szkolnego parkingu zaplanowano na 15.00. Zawodnicy pobiegną ul. Sokołowską, Wojskową, Piłsudskiego w kierunku Zakładu Karnego. Po złożeniu kwiatów przed tablicą pamiątkową umieszczoną na ścianie budynku biegacze ul. Piłsudskiego, Sportową, Katedralną i Sokołowską wrócą na przygotowany w szkole posiłek. Na trasie biegu zostanie zaznaczony odcinek o długości 1963 m symbolizujący rok, w którym poległ w walce ostatni żołnierz wyklęty Józef Franczak ps. Lalek. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 6 marca za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej www.elektronicznezapisy.pl. Tam też można znaleźć szczegółowy regulamin wydarzenia.
Projekt „Tropem Wilczym” to największy wydarzenie biegowe w kraju. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, poszerzanie wiedzy na ich temat, a także promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia poprzez popularyzację idei rodzinnego biegania.

MLS