Aktualności
Pamiętają o Janie Pawle II

Pamiętają o Janie Pawle II

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim organizują Dzień Papieski. Będzie się on składał z kilku elementów realizowanych od 10 do 13 października.

Na 10 października zaplanowano kiermasz ciast i sałatek w szkole. Natomiast w kolejne dni mieszkańcy miasta mogą natknąć się na wolontariuszy, którzy do puszek będą zbierać datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. – Jest to żywy pomnik Papieża Jana Pawła II, którym są stypendyści. Warto wspomóc tę inicjatywę, gdyż w Międzyrzecu i okolicach także są dwie osoby które otrzymują stypendia od tej fundacji – podkreśla s. Tomasza, katechetka w ZSE. Wolontariuszy – ich znak rozpoznawczy to chusty i identyfikatory oraz puszki z logo fundacji – będzie można spotkać na międzyrzeckich ulicach w od 11.00 do 18.00. Kolejnym elementem Dnia Papieskiego w Międzyrzecu będzie pełen refleksji nad ludzkim życiem i oparty na nauce Ojca Świętego Jana Pawła II spektakl pt. „W poszukiwaniu szczęścia”, przygotowany przez szkolne koło teatralne ZSE, wspierane przez katechetów wszystkich miejskich szkół (ZPO nr 1, ZPO nr 2 i ZPO nr 3). Organizatorzy zapraszają na
spektakl, który odbędzie się 13 października, o 15.00, w sali kina „Sława” oraz włączenie się wszystkich mieszkańców miasta i okolic w zbiórkę pieniędzy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

BZ