Kościół
Źródło: US.AIR.FORCE/SUZANNE M
Źródło: US.AIR.FORCE/SUZANNE M

Papież podbił serca Amerykanów

Słowa: „Chrystus naszą Nadzieją!” były mottem pielgrzymki Benedykta XVI do USA w dniach 15 - 20 kwietnia br. Towarzyszyły jej wezwanie Amerykanów do odnowy wiary i odważnego świadectwa oraz apel o sprawiedliwy i zrównoważony rozwój i poszanowanie praw każdej osoby ludzkiej, wygłoszony w siedzibie ONZ.

W trakcie pielgrzymki Ojciec Święty obchodził dwa ważne jubileusze: 16 kwietnia – 81. rocznicę urodzin oraz 19 kwietnia trzecią rocznicę wyboru na papieża.

Bezprecedensowe powitanie

Benedykt XVI przybył 15 kwietnia do bazy sił powietrznych Andrews pod Waszyngtonem, gdzie powitał go prezydent Georgem Bushem z rodziną. Ceremonia była nieoficjalna i miała bezprecedensowy charakter. Amerykański protokół nie przewiduje bowiem, by prezydent USA witał zagraniczne osobistości już na lotnisku. Nawiązując do tematyki papieskiej pielgrzymki prezydent podkreślił, że Ameryka potrzebuje przesłania nadziei i że każde ludzkie życie jest święte. Benedykt XVI z kolei przypomniał, że zasady, jakimi rządzi się życie polityczne i społeczne w USA, są ,,głęboko związane z ładem moralnym, opartym na panowaniu Boga Stwórcy”. Przypomniał też, że ,,wolność jest nie tylko darem, ale także apelem do osobistej odpowiedzialności”. ...

(xaa)

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł