Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Parczewianki najlepsze

Katarzyna Golecka i Paulina Lewczuk z Parczewa wygrały główne nagrody w VII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki „Prezentacje 2012”.

Festiwal Piosenki „Prezentacje 2012” odbył się 24 października na scenie międzyrzeckiego kina „Sława”. Spośród 26 osób, które nadesłały zgłoszenia, jury wybrało 16 wokalistek. Dziewczęta  zaprezentowały się na scenie w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Prezentacje oceniane były przez jury w składzie: przewodniczący – muzyk Jarosław Michaluk, Radosław Żyła i Krzysztof Domański. Nie było łatwo wybrać najlepszych, bo wszystkie wokalistki prezentowały bardzo wysoki poziom. – Braliśmy pod uwagę stopień trudności wykonawczych danego utworu. Ocenialiśmy również prezentowane podkłady muzyczne – podkreśla przewodniczący komisji Ireneusz Michaluk. Jury oceniało także intonację i barwę głosu wokalistek. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazja wygrała Katarzyna Golecka z Parczewa, która na swoim koncie ma już sporo sukcesów, m.in. udział w programie „Bitwa na głosy” oraz pierwsze miejsce na festiwalu w Zielonej Górze i zaproszenie do nagrania „demo” na tej imprezie. Drugie miejsce w tej kategorii jury przyznało Monice Bodziak z Ostrowa Lubelskiego. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Klaudia Borejko z Lubartowa i wszechstronnie utalentowana międzyrzeczanka Marta Tchórzewska.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne najwyżej oceniona została Paulina Lewczuk z Parczewa, która śpiewa od pięciu lat i może pochwalić się Grand Prix zdobytym na festiwalach w Bydgoszczy oraz w Kocku. Uczestniczyła także w nagraniu płyty Fundacji Estradowej Twórczości Młodzieży z Bydgoszczy. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Rudzińska z Lubartowa, a trzecie Marta Olesiejuk z Białej Podlaskiej. Laureatki konkursu otrzymały nagrody finansowe w wysokości 500 zł za pierwsze miejsce, 300 zł za drugie i 100 zł za miejsce pierwsze.

BZ