Region

Park rozkwitł

To miejsce możemy uznać za najładniejsze we wschodniej Polsce między Białymstokiem a Lublinem - mówił dyrektor siedleckiego Muzeum Regionalnego Sławomir Kordaczuk podczas uroczystości oddania do użytku zrewitalizowanego parku przy dworze w Dąbrowie.

Muzeum Ziemiaństwa, które mieści się w odrestaurowanym dworze należącym przed laty do dóbr Łysów, jest - obok Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu oraz powstającego Muzeum Powstania Listopadowego w Nowych Iganiach - oddziałem Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach. - Muzeum podlega samorządowi województwa mazowieckiego, jesteśmy „od pana marszałka” - podkreślił na początku wydarzenia S. Kordaczuk.

Przyznał, że za organizowane przez muzeum przedsięwzięcia często chwalony jest prezydent Siedlec. A sejmik województwa mazowieckiego na prace związane z modernizacją muzeum w Dąbrowie przeznaczył w ciągu czterech ostatnich lat 3 mln zł.

Wśród gości, którzy przyjechali do Dąbrowy 23 sierpnia, byli: parlamentarzyści, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Dariusz Stopa, jak też przedstawiciele samorządów powiatu siedleckiego, miasta i gminy Siedlce, gmin Platerów, Korczew i Przesmyki, parafii w Knychówku, społeczności Dąbrowy oraz zaprzyjaźnionych instytucji, właściciele dworów, muzealnicy, darczyńcy, sponsorzy i wykonawcy. ...

LI

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł