Kościół
Źródło: PIXABAY
Źródło: PIXABAY

Paszport do nieba

Przeżywamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. - Odmawiając Różaniec w naszych kościołach, wspólnotach i rodzinach, wzywamy wstawiennictwa Maryi, która jest najlepszą Matką - przypomina Sabina Urbaniak, założycielka stowarzyszenia Sclerosis Multipe (SM).

Na stwardnienie rozsiane S. Urbaniak choruje od 49 lat. Dotknięta jest także chorobą nowotworową. Z wykształcenia i zawodu - lekarz. Jako osoba konsekrowana jest również członkiem Rodziny Matki Bożej Bolesnej - dominikańskiej wspólnoty apostolsko-modlitewnej. I to właśnie apostolskie zacięcie, a przede wszystkim - w co szczerze wierzę! - Boża opatrzność postawiła panią Sabinę na mojej drodze. Każdego dnia otrzymuję od niej drogę mailową komentarze do Ewangelii i - tak cenione przeze mnie oraz wielu moich przyjaciół - rozważania na temat życia wiarą i sakramentami. Z czytelnikami „Echa” - za zgodą autorki - chcę podzielić się jej refleksjami na temat modlitwy różańcowej. Różańca, na który wskazuje jako gwarancję naszego zbawienia oraz „paszport” do nieba.

Modlitwa różańcowa powinna towarzyszyć nam w każdym momencie życia. Do regularnego sięgania po różaniec zachęcał nas także w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jan Paweł II, określając go mianem „słodkiego łańcucha, który łączy nas z Bogiem”.

S. Urbaniak zauważa jednak, że nie wystarczy samo odmawianie Różańca… Trzeba dodatkowo podjąć rozważanie kolejnych tajemnic, by następnie móc odnieść je do własnego życia i postępowania. – W każdej z tych cząstek zawarto „program” na życie. Źródłem modlitwy różańcowej jest Pismo Święte. Jest ona często łączona z Matką Bożą, ale tak naprawdę to modlitwa skierowana do Jej Syna – zaznacza, przywołując słowa Papieża Polaka: „Odmawiać Różaniec to razem z Maryją kontemplować oblicze Jezusa”. – Matka wskazuje na swojego Syna i dlatego musimy być Mu posłuszni, czyniąc wszystko, cokolwiek nam powie… – przypomina.

Poprzez odmawianie Różańca – modlitwy „przedziwnej w swej prostocie i głębi”, jak mówił św. ...

Agnieszka Warecka

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł