Kościół
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Paulina Jaricot – założycielka Żywego Różańca

25 lutego 1963 r. papież Jan XXIII podpisał dekret ogłaszający heroiczność cnót Pauliny Jaricot; tym samym uznano ją za „Sługę Bożą” i rozpoczęto starania zmierzające do jej beatyfikacji. Warunkiem niezbędnym do zakończenia procesu beatyfikacyjnego jest zaistnienie cudu w wyniku jej wstawiennictwa.

Przyszła na świat 22 lipca 1799 r. w Lyonie, we Francji, jako najmłodsze dziecko w rodzinie Antoniego Jaricot i Joanny z domu Lattier. Rodzinne interesy związane z przemysłem jedwabniczym zaczęły wówczas przynosić pokaźne zyski. Chrzest Pauliny odbył się w domu, co było spowodowane tym, iż rodzice nie chcieli, aby tego sakramentu udzielał w kościele ksiądz lojalny wobec rewolucji francuskiej. Dzieciństwo upływało jej w atmosferze szczęśliwości, której źródłem była miłość, jaką otaczali ją rodzice i starsze rodzeństwo, oraz materialny dostatek.

W wieku 17 lat przeżywa swoje nawrócenie. Iskrą były słowa o próżności usłyszane w czasie kazania ks. Wurtza. Podejmuje radykalne kroki: zrywa z luksusem i bogactwem. ...

KL

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł