Aktualności
Peregrynacja relikwii Ulmów

Peregrynacja relikwii Ulmów

Dwa tygodnie po beatyfikacji rodziny Ulmów zaplanowanej na 10 września, relikwie męczenników rozpoczną peregrynację po Polsce - przekazał bp Wiesław Śmigiel.

Beatyfikacja odbędzie się w Markowej. Będzie to pierwszy w historii przypadek, kiedy do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina, w tym jeszcze nienarodzone dziecko.

Peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów rozpocznie się dwa tygodnie po beatyfikacji, a więc w niedzielę 24 września br., podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uroczystościom będzie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal.

„Mam nadzieję, że ta peregrynacja zmobilizuje szerokie kręgi społeczeństwa do refleksji nad kondycją współczesnego małżeństwa i rodziny” – powiedział bp Wiesław Śmigiel. Wyraził nadzieję, że będzie to też okazja do ożywienia duszpasterstwa rodzin w naszym kraju. Bp Śmigiel poinformował, że przygotowywany jest uaktualniony tekst Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin, nad którym prace trwają od kilku lat. Opracowanie, przygotowywane przez duszpasterzy z poszczególnych diecezji oraz przez same rodziny, będzie wymagał jeszcze konsultacji teologicznej a następnie akceptacji Konferencji Episkopatu Polski. Stanie się to zapewne w przyszłym roku.

 

 

LI