Aktualności
Piąty bieg na 15-lecie

Piąty bieg na 15-lecie

Chcąc upamiętnić siedlecką pielgrzymkę Papieża Polaka sprzed 15 lat, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce organizuje V Bieg Siedleckiego Jacka.

31 sierpnia Siedlce staną się biegową stolicą Polski. Start i meta zawodów zlokalizowana została na terenie Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki przy ul. Jana Pawła II. Jak co roku, piątej edycji tego sportowego wydarzenia przyświeca hasło „Młody wolny od nałogów”.

Zdrowa rywalizacja

Organizatorzy chcą rozreklamować bieg jako zdrową i najprostszą formę podnoszenia tężyzny fizycznej. Dlatego na trasę wyruszyć mogą wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Po raz pierwszy rozegrana zostanie również rywalizacja zwolenników nordic walking – organizatorzy uhonorowali w ten sposób siedlczan, którzy coraz liczniej dziarsko maszerują po błoniach papieskich i ulicami miasta. Warto dodać, że od zwykłego marszu różni się on tym, że proporcjonalnie rozwija całe ciało, usprawnia układ oddechowy i sercowo-naczyniowy. Jest dobry dla tych, którzy mają słabsze stawy i nie dość silne mięśnie. Jednym pozwala schudnąć, innym – dojść do wymarzonej sylwetki. Może i powinien go uprawiać każdy, bez względu na wiek i wagę.

Do biegu gotowi?

O 10.00 jako pierwsze na starcie pojawią się dzieci z rocznika 2008 i młodsze, które zmierzą się z dystansem ok. 200 m. Dziesięć minut później na dwa razy dłuższą trasę wybiegną milusińscy z roczników 2004-2007. Rywalizację najmłodszych zakończą dzieci z rocznika 2001-2003. Wystartują o 10.20 do biegu na dystansie ok. 800 m.

O 10.45 rozpocznie się bieg na 5 km. Do rywalizacji staną zawodnicy, którzy ukończyli 12 lat. Kilka minut później na tę samą pięciokilometrową trasę wyruszą uczestnicy marszu nordic walking.

O 11.30 na trasę o długości ok. 21 km wybiegną półmaratończycy. Startować mogą wyłącznie zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat. Będzie ich można dopingować na ulicach: Jana Pawła II, Północnej, Jagiellońskiej, Okrzei, Broniewskiego, 11 Listopada, Asłanowicza, Konarskiego i Poniatowskiego.

Nagrody czekają

ARMS przypomina, że dzieci mogą wziąć udział w zawodach wyłącznie za pisemną zgodą swoich prawnych opiekunów. Udział dzieci w V Biegu Siedleckiego Jacka jest całkowicie bezpłatny. Każdy z uczestnik, bez względu na wiek, otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę. Ponadto wszyscy biorący udział w biegu wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach, a także najlepszy siedlczanin i siedlczanka nagrodzeni zostaną pucharami.

KL