Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Pięciolecie klubu miłośników sztuki

28 czerwca Galeria ES wypełniła się miłośnikami sztuki, którzy prezentowali swoje dzieła. Tworzą wspólnie już pięć lat. Uczcili tę rocznicę wystawą jubileuszową.

Międzyrzecki Klub Miłośników Sztuki skupia ludzi różnych profesji, którzy pasjonują się sztuką i chcą tworzyć. Systematycznie od pięciu lat zgłębiają tajniki rysunku, malarstwa oraz grafiki warsztatowej. Spotykają się raz w tygodniu na trzygodzinnych zajęciach w pracowni malarskiej MOK. Na początku zajmowali się rysowaniem i malowaniem postaci oraz martwej natury. Potem zmierzyli się z pejzażem. Na pierwszy plener wyjechali w 2010 r. do Danówki w gminie Drelów. W 2012 r. wypuścili się trochę dalej - do Mielnika nad Bugiem. W 2013 r. byli w „Ziołowym Zakątku” w Korycinach. Po każdym wyjeździe organizowali wystawę poplenerową w „Małej Galerii”.

Członkowie klubu malują, rysują i swoją pasją zarażają innych. Świadczy o tym fakt, że liczba miłośników sztuki tworzących w klubie systematycznie się powiększa. Obecnie klub liczy 19 członków. Są to: Krystyna Bajbak, Barbara Bagłaj, Ewa Gaszewska, Danuta Grzeszyk, Zbigniew Jankowski, Zenon Jaszczuk, Elżbieta Kamasa, Sylwester Kołodziej, Piotr Krukowski, Agnieszka Krzymowska, Maria Kuczborska, Klemens Leszczyński, Halina Paprota, Jagoda Patkowska, Beata Plińska, Mirosława Sidorczuk, Magdalena Witkowska oraz Krzysztof Stachurski – opiekun artystyczny i instruktor klubu.

Na wystawie jubileuszowej każdy z artystów amatorów zaprezentował po kilka prac, w tym jedną z motywem międzyrzeckim. Wielu członków klubu zdecydowało się wykonać je techniką linorytu. W zaprezentowanych obrazach dominowały elementy architektury i pejzaże. Nie zabrakło także portretów oraz martwej natury. Różnorodność prac zachęca do obejrzenia wystawy. Będzie można ją oglądać do 23 lipca.

BZ