Kultura
Piękna i szczęśliwa

Piękna i szczęśliwa

Człowiek ma w życiu tylko tyle szczęścia, na ile sam sobie pozwoli - przekonuje Grażyna Wolszczak, autorka poradnika „Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą”. 11 czerwca przyjechała ona do Siedlec na spotkanie w Muzeum Regionalnym, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

G. Wolszczak to radosna, pełna optymizmu, świadoma swej urody i sukcesu dojrzała kobieta. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych aktorek. Spotkać ją można w teatrze, telewizji czy filmie. Ogromny sukces odniosła zagrawszy w „Wiedźminie”. Sympatię i olbrzymią sławę przyniosła jej rola Judyty w filmie „Ja wam pokażę”. Jej najnowszym osiągnięciem jest książka „Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą”. To poradnik adresowany do kobiet, ale nie tylko po czterdziestce. Czytając jej tekst, ma się wrażenie uczestniczenia w babskich pogaduchach. Znaleźć tu można praktyczne porady dotyczące pielęgnacji zdrowia i urody oraz oryginalne przepisy kulinarne. Przede wszystkim jednak autorka podaje wskazówki, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

O książce i o sobie samej pani Grażyna rozmawiała z siedlczanami podczas zorganizowanego z nią spotkania. Miłą niespodzianką dla autorki było odczytanie fragmentu jej tekstu. Na pytanie, skąd pomysł na taką książkę, bez skrępowania odparła: – Sama nigdy bym na to nie wpadła. Ale kiedy pytano mnie, co robię, że jestem taka piękna, pojawiły się też propozycje napisania książki. I oto jest. Ale następnej na pewno nie będzie. Ani mi się śni – wyznała, śmiejąc się pani Grażyna. Głośno i bezpardonowo, wbrew ogólnie przyjętej opinii, stwierdziła też: – Pieniądze dają mi szczęście, dają mi poczucie bezpieczeństwa, dają komfort, który ułatwia życie. Ważne jest jednak psychiczne nastawienie człowieka: czy rzeczywiście jesteśmy gotowi na przyjęcie tych dóbr, które nas dosięgają. Każdy człowiek zasługuje na wszystko to, co najlepsze w życiu, ale czy rzeczywiście w to wierzy? – zapytała wprost aktorka. Jak podkreśliła, w swej książce stara się przekazać każdej kobiecie, aby odkryła w sobie prawdziwą wartość, odnalazła radość i satysfakcję z życia, czerpała z niego jak najwięcej, a także spełniała się zawodowo i prywatnie. – Jestem naprawdę szczęśliwa, kiedy kobiety dziękują mi za tę książkę lub jakiś mąż mówi, że wyciągnęłam jego żonę z depresji. Już dla takiej jednej żony warto było się pomordować – dodała z uśmiechem.

Aby się przekonać, jaka jest Grażyna Wolszczak, choć trochę bliżej ją poznać, wystarczy sięgnąć po jej książkę, która ujawnia wątki biograficzne. Daje szansę, by przekonać się, czy jej poradnik to tylko kilka bezużytecznych porad, czy może sposób na udane, szczęśliwe życie.

Beata Szczygieł