Kultura
Źródło: AJ
Źródło: AJ

Piękno rezerwatu

W czwartek, 26 kwietnia, w budynku łukowskiego urzędu gminy odbyło się uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy fotografii.

 „Otwarcia wystawy dokonał wójt Mariusz Osiak. – Gościmy dziś wspaniałych ludzi, pasjonatów, którzy zachcieli nam pokazać piękno rezerwatu Jata – perły mało do tej pory znanej. Oglądamy zdjęcia z pleneru zimowego. Czekamy na plener letni, który zamknie cztery pory roku – podkreślił.

Podczas wystawy można było podziwiać zdjęcia wykonane przez uczestników pleneru fotograficznego, który odbył się w Jacie 18 lutego. – Jata to miejsce kuszące, bo niedostępne. Ciężko było zorganizować tej zimy plener. Jak był mróz, nie było śniegu. Jak był śnieg, nie było mrozu – wspominał Paweł Przeździak, jeden z organizatorów wystawy. Najmłodszy uczestnik pleneru zimowego Piotr Przeździak liczył 12 lat.

Organizatorami wystawy i poprzedzającego ją pleneru fotograficznego byli: Robert Wysokiński, Paweł Przeździak oraz Krzysztof Fornal, radny powiatu łukowskiego. Wystawa „Jata – świat zaklęty lodem”, którą można oglądać w siedzibie łukowskiego urzędu gminy od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 15.00, będzie czynna do 29 czerwca. Zapraszamy!

Anna Jóźwik