Piękny jubileusz
Ks. Jan Dzięga odczytał list od wywodzącego się z Radzynia arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, obecnego ordynariusza Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który nie mógł przybyć na jubileusz. Ksiądz arcybiskup dziękował w nim księdzu Kazimierzowi za wieloletnią posługę kapłańską oraz za zasługi dla parafii.
Na uroczystość przybyło wielu znamienitych kapłanów, znajomych, przyjaciół, mieszkańców Radzynia oraz przedstawicieli parafii, w których ksiądz Musiej posługiwał jako wikariusz i proboszcz. Życzenia składały delegacje ze szkół, urzędów, wsi oraz wspólnot parafialnych z księżmi wikariuszami oraz proboszczem ks. Janem Czapskim na czele. Homilię wygłosił ks. Marek Matusik, zaprzyjaźniony z parafią.
Ks. prałat K. Musiej – biogram
Urodził się 4 października 1937 r. w Uścimowie. Po ukończeniu szkoły podstawowej, tuż po II wojnie światowej, wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, które ukończył egzaminem dojrzałości. W latach 1955-1961 studiował filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie i Siedlcach. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 maja 1961 r. w katedrze siedleckiej z rąk bp. Ignacego Świrskiego. Pierwszą parafią, na którą został skierowany jako wikariusz, była parafia w Budziskach k. Łochowa. Kolejne parafie, w których ks. Kazimierz posługiwał jako wikariusz, to: Uhrusk, Wilczyska, Suchożebry, Międzyrzec Podlaski oraz Parczew. Po 14 latach pracy na wikariatach ks. Musiej objął stanowisko proboszcza w Krzymoszach, następnie w Terespolu i Ulanie. Jego ostatnią parafią była parafia pw. Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim, gdzie objął również stanowisko dziekana radzyńskiego.
Karol Niewęgłowski