Aktualności
Pielgrzymka chorych

Pielgrzymka chorych

Piękną diecezjalną tradycją jest pielgrzymka osób chorych, cierpiących, osłabionych wiekiem do Matki Bożej Kodeńskiej - Matki Jedności w dniu Jej liturgicznego wspomnienia 2 lipca, który przeżywamy jako odpust kodeński i Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych.

Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek była sam” – zostało zaczerpnięte z Orędzia Ojca Świętego Jana Pawła II na XXXII Światowy Dzień Chorego. W programie są: konferencja dla chorych, wspólna modlitwa i Suma w intencji chorych, cierpiących i osłabionych. Od 9.00 do 11.00 w „Ogrodzie Rajskim” przy bazylice, a od 11.00 do 13.00 na kalwarii będzie mozna przystapić do sakramentu pokuty. Organizatorzy proszą o odpowiednio wcześniejsze przybycie do sanktuarium kodeńskiego, aby w pełni uczestniczyć w zaproponowanych wydarzeniach.
– Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce osoby starsze, niepełnosprawne, osłabione wiekiem wraz z opiekunami, kapelanami i duszpasterzami. Zapraszamy pensjonariuszy DPS-ów, domów opieki, prywatnych placówek opiekuńczo-medycznych – zachęca ks. Paweł Siedlanowski, diecezjalny duszpasterz chorych. Zwraca się również z prośbą o pomoc w dotarciu do sanktuarium kodeńskiego tym, którym na to nie pozwalają siły.

Program pielgrzymki:

10.30 – powitanie pielgrzymów na kalwarii – ks. Paweł Siedlanowski, diecezjalny duszpasterz chorych
10.35 – modlitwa różańcowa w intencji chorych
11.00 – konferencja: „«Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie imię Pańskie błogosławione» (Hi 2,21). Granice życia” – ks. P. Siedlanowski
11.30 – procesja maryjna z bazyliki na kalwarię
12.00 – Suma pontyfikalna w intencji chorych, cierpiących, osłabionych wiekiem pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy
adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo lourdzkie.