Sport
Pierwsza wygrana

Pierwsza wygrana

Radzyńskie Orlęta wygrały po raz pierwszy, Podlasie zremisowało z Chełmianką, a rezerwy Pogoni nie dały rady Sokołowi w Aleksandrowie Łódzkim.

Sympatycy radzyńskich Orląt po raz pierwszy mogli być usatysfakcjonowani występem swojego zespołu, a to ze względu na pierwszą wygraną ich ulubieńców w tym sezonie. Zwycięstwo Orlętom z JKS Jarosław nie przyszła łatwo. Spotkanie w Radzyniu miało bowiem wyrównany charakter z sytuacjami podbramkowymi z obu stron. Skuteczniejsi okazali się jednak radzynianie, którzy w 42 min, po rzucie wolnym bitym przez Piotra Zmorzyńskiego i strzale Adriana Zarzeckiego, zdobyli zwycięską bramkę.

Podobny przebieg miało spotkanie Podlasia Biała Podlaska z Chełmianką. Tylko że w tym meczu nie padła ani jedna bramka, a okazji do strzelenia gola było sporo z obu stron. Zawodnikom gospodarzy, jak i gościom zabrakło skuteczności, a ponadto między słupkami dobrze spisywali się: Łukasz Kijańczuk w Chełmiance oraz debiutujący w barwach Podlasia 18-letni Bartosz Koncki, wypożyczony z Pogoni Siedlce, a poprzednio grający w SMS Łódź. Należy dodać, że w drugiej połowie oba zespoły grały w dziesięciu – goście od 55 min po drugiej żółtej kartce Krzysztofa Bodziaka, a Podlasie od 67 min po czerwonym kartoniku Jakuba Jarzynki.

Sokół skuteczniejszy 

Rezerwy Pogoni przez niemal całą pierwszą połowę prowadziły grę w Aleksandrowie Łódzkim, ale nie potrafiły wykorzystać sytuacji bramkowych, które mieli: Mateusz Lubkowicz i Hubert Tomalski (trafił w słupek). Sokół przed końcem pierwszej połowy zdobył prowadzenie po rzucie rożnym i trafieniu Samuela Uche Obiego. Po zmianie stron ten sam zawodnik, jak i Damian Pawlak wykorzystali błędy defensywy gości i zdobyli dwie kolejne bramki. 


III liga

łódzko – mazowiecka

5 kolejka

Sokół Aleksandrów Łódzki – Pogoń II Siedlce 3:0 (1:0).Bramki: Uche Obi 42, 50, Pawlak 73.

Pogoń II: Budzikur – Pisarczuk, Zawadka (75 Panufnik),Guzek, Dobosz, Tomalski, Dmowski, Lubkowicz (60 Kaszubowski), Wocial, Kitliński (65 Ciulak), Ciechański (80 Buga).Trener: Tomaszewski.

Pozostałe wyniki:

WKS Wieluń – GKP Targówek Warszawa 2:2, Start Otwock – ŁKS Łódź 0:0,

Pilica Białobrzegi – Ursus Warszawa 0:1, Radomiak Radom – Broń Radom 4:0, Warta Sieradz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2, MKS Polonia Warszawa – Pelikan Łowicz 1:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0, Omega Kleszczów – Legia II Warszawa 2:0.

Andrzej Materski