Sport
Źródło: WWW.ORLET-SPOMLEK
Źródło: WWW.ORLET-SPOMLEK

Pierwsza wygrana

Radzyńskie Orlęta wygrały po raz pierwszy w tym sezonie, pokonując Stal w Sanoku. Bialskie Podlasie nie było gorsze i również zanotowało wygraną na trudnym terenie w Boguchwale.

Stal S. – Orlęta 0:2

Zespół trenera Wójcika wreszcie mógł się cieszyć z wygranej. Po sześciu remisach i 11 porażkach w bieżącym sezonie radzynianie tryumfowali w Sanoku, pokonując miejscową Stal 2:0.

Pierwsza połowa meczu i początek drugiej to nieco groźniejsze akcje gospodarzy. Szczególnie niebezpieczni byli Pańko i Sumara. Gospodarze jednak tak naprawdę nie mieli czystej okazji bramkowej. Radzynianie głównie się bronili, próbując kontrować. W 55’ sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na Jakubcu i zarządził rzut karny wykorzystany przez Pliszkę. Po stracie gola Stał ruszyła do przodu i kilka razy było groźnie pod bramką Stężały. W 78’, po kontrze, Brzostek zdobył drugiego gola. W końcówce Romaniuk z kolei mógł podwyższyć na 3:0. Radzynianie nie zagrali najlepszego meczu, ale byli skuteczni, stąd nieoczekiwana wygrana.

Izolator – Podlasie 0:2

Gospodarze do tej pory wygrali sześć spotkań i jedno – na własnym obiekcie – zremisowali, okazali się więc faworytami tego pojedynku. Mecz był bardzo zacięty, ale stał na dobrym poziomie. O zaciętości spotkania świadczą dwie czerwone kartki (Porada 62’ i Woroniecki 75’) oraz siedem żółtych. Do tego dwaj piłkarze Podlasia odnieśli kontuzje: Komar (szycie głowy) i Jesionek (kontuzja kolana). Przez cały mecz trwała wymiana ciosów. Okazje na gola miały oba zespoły. Skuteczniejsi okazali się jednak bialczanie. Pierwszy gol padł w 22’, kiedy to dośrodkowanie Piotrowicza na bramkę strzałem głową zamienił Komar. Drugi gol był z cyklu „stadiony świata”. W 85’, po strzale Damiana Guzka z rzutu wolnego, piłka trafiła najpierw w poprzeczkę, potem w słupek, a następnie do siatki. Zdaniem trenera Banaszuka Podlasie rozegrało najlepsze spotkanie na wiosnę. Mecz odbył się na bardzo ładnym, kameralnym stadionie Izolatora.

III liga

lubelsko-podkarpacka

18 kolejka:

Stal Sanok – Orlęta Radzyń Podl.0:2 (0:0). Bramki: Pliszka 55 (karny), Brzostek 78

Orlęta: Stężała – Kuśmirek, Jakubiec, Kozłowski, Fiedeń, Młynarski, Ptaszyński, Pliszka, Klimkiewicz, Brzostek (89 Jędruszczak), Gromba (73 Romaniuk). Trener: Wójcik.

Izolator Boguchwała – Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:1). Bramki: Komar 22’, Guzek 85’

Podlasie: Jekimow – Jędrzejuk, Bożyk, Woroniecki, Wojtysiak, Piotrowicz (76’ Gawroński), Maksymiuk, Borusiuk, Komar (35’ Jesionek), Guzek, Wilawer (76’ Sobiczewski). Trener: Banaszuk.

Andrzej Materski