Aktualności
Pierwsze obchody liturgicznego wspomnienia bł. Rodziny Ulmów

Pierwsze obchody liturgicznego wspomnienia bł. Rodziny Ulmów

W niedzielę 7 lipca po raz pierwszy obchodzone będzie wspomnienie liturgiczne bł. Rodziny Ulmów. W Markowej - miejscu ich urodzenia i męczeńskiej śmieci - uroczyste obchody związane z tym wydarzeniem rozpoczynają się już dziś.

Dzisiaj o  20.00 w miejscowym kościele odbędzie się Oratorium „Pieśń nad pieśniami”, którego współorganizatorami są Muzeum Polaków Ratujących Żydów oraz Parafia pw. św. Doroty. Utwór skomponowany przez Roberta Pożarskiego na podstawie przekładu Romana Brandstaettera wykonają: Paweł Szczyciński, Schola Mulierum Silesiensis i Schola Gregoriana Silesiensis.

Do 18.00 natomiast trwać będzie piknik rodzinny z różnymi atrakcjami. O 18.00 w kościele zostanie odprawiona Msza św., a o 20.00 na parkingu obok kościoła odbędzie się ostatni Wieczór Błogosławieństw w ramach Nowenny Dziękczynnej za Beatyfikację Rodziny Ulmów. W pierwszej części wieczoru swoim świadectwem podzielą się: ks. Witold Burda – postulator procesu beatyfikacyjnego oraz s. Maria Szulikowska – autorka wielu publikacji o Ulmach. Animację muzyczną zapewni parafialna diakonia muzyczna „Nikodem”.

Podczas niedzielnych Mszy św. przewidziane jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast główna Msza św. pod przewodnictwem abpa Adama Szala zostanie odprawiona o 15.00. W jej trakcie bł. Rodzina Ulmów zostanie ogłoszona patronami województwa podkarpackiego. Liturgia połączona będzie też z pielgrzymką sołtysów z Podkarpacia.

 

 

LI