Źródło: ARCHIWUM

Pierwsze punkty Maćka

Reprezentanci UKS Rawa Siedlce ostatni tydzień spędzili bardzo aktywnie, uczestnicząc w kolejnych zawodach.

Najpierw wzięli udział w zmaganiach z cyklu FIS-Slavic Cup w Zakopanem. W sprintach w rywalizacji mężczyzn czwarte miejsce zajął Maciej Staręga. Natomiast wśród kobiet Aleksandra Prekurat i Katarzyna Iskra (wszystkie UKS Rawa Siedlce) rywalizację zakończyły na ćwierćfinałach. Z kolei w biegu na 5 km stylem klasycznym drugie miejsce zajęła Aleksandra Prekurat. Kilka dni później w Jakuszycach odbyły się zawody z cyklu Polbank Cup w biegach narciarskich. W biegu na dystansie 5 km stylem klasycznym wśród seniorek trzecia była Aleksandra Prekurat, a czwarta Ania Staręga. Podczas gdy siedlczanki biegały w kraju, Maciej Staręga rywalizował w zawodach Pucharu Świata w czeskim Libercu. W sprincie Maciek został sklasyfikowany na 29 miejscu, zdobywając swoje pierwsze w karierze punkty w PŚ. W sprincie drużynowym 6 x 1,6 km techniką klasyczną Maciej Staręga razem z Sebastianem Gazurkiem zajęli 22 miejsce.