Aktualności
Piknik Historyczny po raz czwarty

Piknik Historyczny po raz czwarty

W niedzielę 30 lipca w Galerii Siedlce odbędzie się IV Piknik Historyczny. W latach poprzednich impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Siedlec i okolic, a rekonstrukcje walk oglądały setki widzów.

Jak informuje Stella Rosa, marketing manager w Galerii Siedlce, w tym roku zobaczymy epizody walk wojennych odgrywanych przez profesjonalną grupę historyczną „Szare Szeregi” w umundurowaniach z okresu II wojny światowej. Grupa „Szare Szeregi” znana jest nie tylko z zamiłowania do historii, ale także z wielu filmów. W inscenizacjach wykorzystany zostanie historyczny sprzęt i uzbrojenie z czasów pierwszej połowy XX w. – W ten sposób chcemy przybliżyć mieszkańcom Siedlec i regionu historyczne działania, jak również umocnić więź międzypokoleniową i integrować społeczność lokalną. Jest to także jedyna w swoim rodzaju lekcja historii dla młodych ludzi, którzy w taki sposób chętniej przyswoją wiedzę i zapoznają się z losami przodków – zachęca S. Rosa.

IV Piknik Historyczny rozpocznie się o 12.00. W programie przewidziano m.in. interaktywne lekcje historii, wystawy sprzętu, broni oraz umundurowania, warsztaty szycia opasek na retro maszynach, konkursy czy punkt szkolenia rekrutów. O 15.00 rozpoczną się rekonstrukcje. Pierwsza z nich to „1 sierpnia – wybuch powstania”, druga – „Atak na posterunek niemiecki”. Wraz z organizatorami – serdecznie zapraszamy!

Od 14.00 do 17.00 z ruchu zostanie wyłączony odcinek ul. Wojskowej (od banku do wjazdu do parkingu podziemnego Galerii), na którym odbędą się inscenizację.

LA