Aktualności
PiS bezdyskusyjnym zwycięzcą

PiS bezdyskusyjnym zwycięzcą

Gdyby wybory parlamentarne miały się rozstrzygać tylko w naszym regionie, Prawo i Sprawiedliwość byłoby ich bezdyskusyjnym zwycięzcą, zdobywając większość parlamentarną potrzebną do samodzielnego rządzenia.

Inaczej niż w całym kraju układa się rozkład partii na kolejnych miejscach. W regionie druga była Trzecia Droga, trzecia Koalicja Obywatelska, a czwarta Konfederacja.

Wyniki sondażowe i cząstkowe z komisji wyborczych wskazują, że mimo iż wybory wygra PiS, to opozycja zdobędzie więcej mandatów, a tym samym będzie miała więcej przedstawicieli w sejmie.

Czy Prawo i Sprawiedliwość będzie próbowało tworzyć rząd? Zapytany o to Krzysztof Tchórzewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, stwierdził na antenie Katolickiego Radia Podlasie, że to trudne do oceny w momencie, kiedy nie są znane jeszcze ostateczne wyniki. – Z cząstkowych danych, które spływają z komisji wyborczych, widać, że nasza sytuacja się poprawia, ale końcowy wynik jest nadal niepewny, także w zakresie, jeśli chodzi o możliwości uzyskania wsparcia koalicyjnego – stwierdził K. Tchórzewski. A kogo parlamentarzysta z Siedlec widziałby jako koalicjanta? – Na takie oceny jeszcze za wcześnie – skomentował K. Tchórzewski.

W momencie zamykania gazety nie były jeszcze znane ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych.

HAH